Wpis z mikrobloga

Cześć, mam monitor 34 2k, wcześniej używałem go z ThinkPadem z zintegrowana karta graficzna Intel uhd 620. Wczoraj podpiąłem do niego Dell precisione z kartą uhd630 i nvidia. Po zmianie na 120hz na monitorze robi się czarny ekran, a wentylatory w laptopie chodzą na 120%. Jakieś pomysły? #pcmasterrace #laptopy
  • 19
  • Odpowiedz
  • 46
@daawidzior: wygląda na to że wentylatory dopasowywują prędkość działania do odświeżania monitora, tu 120 i tu 120, nigdy nie spotkałem się z czymś takim
  • Odpowiedz
@daawidzior: można by zacząć od Crtl + Szift B (skrót do polecenia restart sterowników do karty graficznej). A jak nie to warto by zacząć od przeinstalowania sterowników na świeże że strony nvidii. No i jeszcze pytanie, czy gasną obydwa monitory czy tylko ten duży, jeśli tylko ten duży to wejdź w opcje rozdzielczości i pokombinuj że zmianą, i że zmianą odświeżania na mniejszą
  • Odpowiedz
@daawidzior: Pierwsze co bym zrobił to aktualizacja sterowników. Sprawdź też czy masz dobrej jakości kabel, który ogarnia przesyłanie wystarczającej ilości danych do 2k i 120hz.
  • Odpowiedz
wcześniej na tym samym przewodzie z ThinkPadem t480 działało bez zarzutu


@daawidzior: Może jakość tego przewodu była na pograniczu i a układy w karcie z drugiego laptopa przesyłają gorszy sygnał. Jak się kończą rzeczy które można sprawdzić to trzeba wracać do sprawdzenia rzeczy które teoretycznie są ok.
  • Odpowiedz
@daawidzior: Mialem to samo w robocie kiedys, zmienilem hdmi na displayport i poszlo. Druga sprawa, zobacz czy tak sie dzieje na samej baterii bez zasilacza. Wylacz nvidie, bo ona i tak nie jest generatorem sygnalu, zawsze to uhd bedzie fizycznym wyjsciem grafiki.
  • Odpowiedz
@BassGru:w laptopach jest tak, ze różne porty mogą mieć różne parametry - u mnie na starym służbowym było tak, że monitor ma gniazdo tylko displayport, jak podpinałem przed wyjście z łapka display port to chodziło 4k w 60hz, a jak pręż wyjście hdmi to 4k tylko 30 hz. Okazało się że w hi-endowej stacji roboczej gniazdo hdmi ma stary standard, 1,4 czy jakoś tak, zadne Kable nie pomagały. Blamaż marki dell
  • Odpowiedz
@januzssz: Dell ogolnie tylko na dispaly porty, bo hdmi ma jednak problem z obsluga wielu monitorow i potrzebuje tyle generatorow sygnalu (portow) co dodatkowych ekranow, przy DP mozesz podpiac 3 na jeden kabel i smigac na 4 ekranach liczac z ekranem laptopa.
  • Odpowiedz
  • 0
@daawidzior poszukaj w ustawieniach karty graficznej. U mnie bardzo podobny problem powodowany był przez to, że karta graficzna próbowała dynamicznie zmieniać ustawienia odświeżania monitora.
  • Odpowiedz