Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie prawa pracy. W kwietniu firma w której pracuję, zmieniła siedzibę. Dla mnie mimo że w tym samym mieście oznacza to dodatkową godzinę odjazdu. Na początku kwietnia kadrowa informowała że będą aneksy do umów o pracę i komu nie pasuje to może odmówić podpisania i wtedy normalnie przechodzimy na okres wypowiedzenia i należy się odprawa w związku z rozwiązaniem umowy z winy pracodawcy. Ale chytry prezes oddał te aneksy do radcy prawnego który twierdzi że aneksy nam się nie należą ze względu na to że miejsce pracy jest w obrębie tej samej miejscowości a w dodatku nie mamy w umowie konkretnie określonego miejsca wykonywania pracy. I spojrzałem w weekend w dokumenty, i owszem miejsca wykonywania pracy w umowie nie ma ale mam taki kwit który się zwie Informacja dodatkowa do umowy o pracę i tam mam jak byk określone miejsce pracy i jest to stary adres. To w końcu należy się ten aneks czy nie?
#prawopracy
  • 32
  • Odpowiedz
radcy prawnego który twierdzi że aneksy nam się nie należą ze względu na to że miejsce pracy jest w obrębie tej samej miejscowości


@polac: no to w aneksie jest napisane ze nowe miejsce pracy jest w tej samej miejscowości ? czy nie
bo na podstawie czego radca prawny tak stwierdzil

moim zdaniem, jest jak kadrowa mówi, nowa umowa, jak nie to odprawa
  • Odpowiedz
  • 2
@msr99: Radca prawny twierdzi że aneksy się nie należą bo miejsce pracy jest w tym samym mieście, w dodatku nie określone w umowie o pracę. Ale ja w dodatkowej informacji do umowy o pracę mam wpisany konkretny adres świadczenia pracy. A aneksów to na oczy jeszcze nie widzieliśmy.
  • Odpowiedz
@polac

Jak prezes chytry, to może ściemniać ze ktokolwiek to konsultował.

Btw, jak zmieniają siedzibę, do tego w grę w wchodzą odprawy, które już potwierdziła kadrowa, to z całym szacunkiem do radców, to chyba za wysokie progi dla nich.

Jak Ci nowy adres nie pasuje, to bierz te odprawę jak ci kadry podsuwają taki kwit. Przynajmniej masz już heads-up żeby ogarnąć nowa robotę.
  • Odpowiedz
@polac miejsce wykonywania pracy powinno być w umowie. Jeśli go tam nie ma to przyjmuje się siedzibę firmy za takowe.

Jeśli zmienia się miejsce wykonywania pracy, to to czy należy ci się odprawa zalwzy od tego czy dojdzie do zwolnień grupowych (https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20030900844/U/D20030844Lj.pdf) czy będzie to zwolnienie indywidualne.

W przypadku zwolnienia indywidualnego raczej zmiana miejsca w obrębie jednego miasta może nie być wystarczająca do odprawy.
  • Odpowiedz
@polac:

Aby doszło do uzasadnionego wypowiedzenia zmieniającego, musi zaistnieć potrzeba zmiany istotnych warunków umowy o pracę. Konieczność wypowiedzenia zachodzi w szczególności wskutek:
zmiany schematu organizacyjnego, chociażby warunki nie uległy pogorszeniu;
odwołania ze stanowiska brygadzisty;
istotnej zmiany rozkładu czasu pracy, uzgodnionego przez pracodawcę z pracownikiem;
zmiany wynagrodzenia (w szczególnych wypadkach).
Powyższe pokazuje, że nie wszystkie zmiany warunków umowy o pracę wymagają złożenia przez pracodawcę wypowiedzenia zmieniającego. W przypadku wyznaczenia pracownikowi innego miejsca
  • Odpowiedz
@polac: musi zmienić porozumieniem zmieniającym i kropka. Jeśli coś będzie nie halo to poinformuj o tym PIP. Ten drugi dokument nazywa się wypowiedzenie zmieniające i czas na podjęcie decyzji masz do połowy twojego okresu wypowiedzenia, więc nie musisz się też deklarować od razu.
  • Odpowiedz
@polac: warto robić imbe, prawo pracy bardzo broni pracowników, jest duża szansa, że wygrasz / wygracie, nie wiem jaka jest różnica korzyści pomiędzy tym co wam daje chytry prezes a tym co mogliście mieć początkowo, ale jeśli dla Ciebie go dużo to powalcz o to.
  • Odpowiedz
@polac: to jest niesamowite.

Zmieniasz siedzibę swojej firmy i nagle jak pracownikowi nie pasuje to musisz mu odprawę wypłacać xD

Powinno być że jak mu nie pasuje to elo, rozwiązujemy umowę a nie jakieś odprawy xzd

Nigdy UoP, dopóki nie zmuszon.
  • Odpowiedz
Zmieniasz siedzibę swojej firmy i nagle jak pracownikowi nie pasuje to musisz mu odprawę wypłacać xD


@dr-proktor: Umawiales sie z pracownikiem na konkretne warunki gdy podpisywal umowe, skoro sie zmienily to chyba logiczne, ze wypowiedzenie umowy jest z Twojej (pracodawcy) winy i powinienes poniesc tego konsekwencje.
  • Odpowiedz
@polac: raczej z odprawy nici, nie jest to likwidacja stanowiska ani nie jest to inne miasto. Sytuacja podobna u mojego taty pracującego w jednostce podległej pod miasto, która zamknęli. Pracownicy mieli dostać odprawy, walczyli o to w sądzie jednak okazało się że #!$%@? dostaną bo przecież "miasto" zaproponowało im pracę w innym oddziale (w tej samej jednostce terytorialnej)
  • Odpowiedz
@dr-proktor: no tak, dodatkowa godzina dojazdu to jednak duża zmiana życiowa xD a januszowi nikt nie kazał zatrudniać na UoPie. Mógł sobie pozatrudniać zleceniobiorców czy pokontraktować B2Bowców, ale jednak chciał mieć tę kontrolę i nadzór, więc wybrał UoP. A warunki UoP są znane z góry.

UoP to wbrew pozorom bardzo korzystna umowa dla pracodawców, daje niemal nieograniczone prawo do dysponowania czasem pracownika we wcześniej ustalonych godzinach pracy. Można nawet urlopu na
  • Odpowiedz
@polac: Pracujesz w spółce czy JDG?
Pamiętaj, że siedziba podmiotu, a adres to dwie różne rzeczy - Spółka zmieniając adres w obrębie tego samego miasta nie zmienia siedziby, a tylko adres.

Ponadto - w UOP powinieneś mieć wskazane miejsce wykonywania działalności, co masz tam wpisane?
  • Odpowiedz
@SuicideLeopard: no i jeżeli tak było to poprawnie - nadal mogą pracować i to w tym samym mieście. A kawałek dalej musi ktoś dojechać i już "dej odprawę dej".

Co za roszczeniowcy. A jeszcze powieda że to "umiejętność walki o swoje" xD

Ha tfu
  • Odpowiedz