Wpis z mikrobloga

@smilealittlebit: przyznam, że nie bardzo rozumiem sensu tych exit poll i late poll, tyle pracy i zachodu by dowiedzieć jakie będą wyniki wyborów kilka godzin wcześniej, ale i tak potem trzeba sprawdzić bo mogą się pomylić. Narzędzie dla wybitnie niecierpliwych.
  • Odpowiedz
@Kielek96: wiadomo, ludzie chca sobie sprawdzić wyniki i dzięki temu trafiają na te late poll i potem exit poll, jest to coś czym można spamować widza, ale z punktu widzenia odbiorcy to mi to do niczego nie jest potrzebne. Badania sondażowe przed wyborami jeszcze rozumiem, choć nie wiem czy są one spoko bo działają na korzyść dużych partii kosztem tych mniejszych.
  • Odpowiedz
@haabero: i przy okazji na większe wybory to główne telewizję się zrzucają i jest ten sam dla wszystkich.
@nilmerg

No i proszę Państwa, właśnie zakończyła się cisza wyborcza, ale mam nadzieję, że Państwo są cierpliwi, bo bez sensu wydawać hajs, żeby wiedzieć parę godzin wcześniej, więc w sumie nic nie wuem

zajebisty byłby to wieczór wyborczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nilmerg: ale w sondażach pytają jeszcze o wiek, zawód, wykształcenie itp. to można się czegoś dowiedzieć o strukturze wyborców.
  • Odpowiedz
@nilmerg

@smilealittlebit: potem trzeba sprawdzić bo mogą się pomylić.


Ale pomylą się max kilka %. Jeśli przewaga jest znaczna to chwilę po zakończeniu ciszy wyborczej wiadomo kto wygrał.
To na potrzeby telewizji i sztabow bo by się zesrali jak by cała doba miała być bez polityki
  • Odpowiedz