Wpis z mikrobloga

Czy rozgrzany silnik jak już jest przełączony na #lpg mimo to sobie łyka benzynę?

Bo znajomy twierdzi, że jego znajomy mówi (hehe) że ma nowe średniej wielkości miejskie benzynowe auto 3 letnie, założył sobie instalacje na gaz i twierdzi że poza tym że łyknie sobie 8 litrów LPG na 100km to do tego (poza lpg) łyka sobie 2-3 litry benzyny na 100km przez co niby żałuję że w ogóle zakładał instalacje. Możliwe to?

#motoryzacja #samochody
  • 17
  • Odpowiedz
@Joxek: jak jest bezpośredni wtrysk paliwa to instalacja pobiera paliwo. Z tego co obczajałem to zwykle się nie opłaca takich.
Chyba że jest zrobiona tak ze gaz leci przez wtryskiwacze.
  • Odpowiedz
@Joxek: w starszych autach zalecało się odpalanie na benzynie i nowsze instalacje to wymuszały a później same przełączały na LPG. Ja cinquecentem swego czasu zrobiłem 100k bez jakiegokolwiek przełączania poza sytuacjami gdy zapomniałem LPG ale to najmądrzejsze nie było. W nowych samochodach osobowych masz "dotrysk", który ma za zadanie trochę nawilżać instalację.
  • Odpowiedz
@kanal35_pl: we wszystkich autach odpala się na benzynie do czasu osiągnięcia przez płyn chłodniczy +/- 30*C. Można odpalić na ciepło na LPG lub kilka sekund na benzynie, do ustalenia.
@Joxek wtrysk bezpośredni musi spalać trochę benzyny, inaczej remont wtryskiwaczy po niedużym przebiegu. I to tak wypada - zamiast 8 l benzyny to 8 l LPG + 1-3 l LPG. Oszczędność i tak jest znaczna.
  • Odpowiedz
@Joxek: w nowej generacji silników MPI/TSI dotrysk beny jest potrzebny do smarowania tłoków/dopalania. Instalacja LPG nadal jest opłacalna, ale beny powinien palić coś w okolicach 1-2l/100
  • Odpowiedz
@Joxek: przychodzi temat LPG i mnóstwo januszy od razu się wylewa. Znajomy ma silnik z wtryskiem bezpośrednim i żeby go nie rozwalić od temperatury, przy LPG muszą być dotryski benzyny, czyli pali trochę benzyny też. Takie instalacje się opłacają, aktualnie zwracają się po mniej niż 20 000km. Generalnie zależy od auta, ale miałem w 3 autach TFSI i paliły 1,2-2l PB/100km przy silnikach 1.8TFSI i 2.0TFSI 200KM. Jakby pojechał do gazownika
  • Odpowiedz