Wpis z mikrobloga

Cześć, mam problem, może mi ktoś pomóc? Mam trzy tv, z zamiarem zrobiebia takiego okna tv w knajpie w #krakow, kupiłem kontroler wideo 3x3, ale jak wybieram opcje 1x3 to wyświetla, ale tak jak na obrazku, czyli każda z 3 części jest obrócona, jak zrobić żeby działało, najlepiej jako drugi wyświetlacz, bo windows w ogóle nic nie wykrywa. Dla pomocnego ziomeczka, jak otworze lokal w końcu to zaproszę na piwko lub jakoś inaczej się odwdzięczę
#komputery #video #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pytanie
maliczek - Cześć, mam problem, może mi ktoś pomóc? Mam trzy tv, z zamiarem zrobiebia ...

źródło: temp_file4237674335890280371

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • 0
@mlody1912 na to być takie okno, żeby dodać uroku w kiepskim miejscu w lokalu, puszczać będę jakieś takie sielankowe filmiki, czasem może jakiś z lokalu, czasem stream z kamer na rynku
  • Odpowiedz
@maliczek na moje oko jest to kwestia ustawień kontrolera.

Na pewno masz 3x1? W pierwszym poście pisałeś o 1x3 i to by się zgadzało. Jak ustawisz ekrany poziomo to będziesz mieć dziwnie przeskalowany pulpit z otwartym oknem.
  • Odpowiedz
@maliczek oba obrazy (poza skalowaniem) wyglądają ok, z tym że kontroler chce wyświetlać obraz na poziomo ustawionych wyświetlaczach i zamienić miejscami tv 1 z 3 dla ustawienia 3x1.

Co do skalowania, spróbuj zmienić ustawienia skalowania w telewizorach na niestandardowe, czy coś podobnego.

Windows wykrywa ten kontroler jako jeden wyświetlacz?
  • Odpowiedz
  • 0
@mlody1912 zmiana skalowania dają minimalny efekt spłaszczenia, choć ciężko ocenić w tych warunkach, bo ekrany ciągle tak jak były..windows wykrywa kontroler, ale ten sam błąd jest co przy sticku. Jest może jakiś program który by potrafił zarządzać takim kontrolerem?
  • Odpowiedz
@maliczek

@mlody1912 Jest może jakiś program który by potrafił zarządzać takim kontrolerem?


Nie mam pojęcia, nigdy nie ustawiałem takiego kontrolera ( ͡º ͜ʖ͡º) ale zakładam, że jest.

Jeśli windows wykrywa ci kontroler jako jeden monitor to zmień na nim rozdzielczość na 6480x3840
  • Odpowiedz
@maliczek internet podpowiedział mi, że jest program Viewsonic Multiview Video Walk Software

Możesz jeszcze sprawdzić u producenta kontrolera, czy ma jakieś swoje oprogramowanie
  • Odpowiedz