Wpis z mikrobloga

Hej! Stoję właśnie przed wyborem zmywarki do zabudowy 60 cm. Co myślicie o funkcji samoczynnego otwierania drzwi? nie jest to przypadkiem dość awaryjna funkcja?
Korzystacie ze sterowania za pomocą telefonu?
Wydaje mi się że też jest to dla mnie zbędne.
Myślę, że dla mnie najważniejsze byłyby głośność pracy, zużycie wody oraz pojemność i ergonomia wnętrza - szuflady na sztućce byłby chyba lepsze od koszyka.

Może ktoś polecić dobrą zmywarkę z podstawowymi funkcjami do 2000 zł?
#agd #zmywarka #bosh #samsung #whirlpool #electrolux #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 15
  • Odpowiedz
@bmstr mam Beko BDIN38531D z otwieraniem drzwiczek od ok 8 miesięcy. Wątpię, żeby było awaryjne, bo to prosty mechanizm: drzwiczki na sprężynie i elektryczne zwalnianie zaczepu. Też brałem ze względu na poziom hałasu. Jest cicha, ale piszczy trochę jak cewki i mnie to irytuje.
Wcześniej miałem koszyki, teraz szufladę. Szuflada może minimalnie lepsza, ale ma wadę - nic wyższego typu szeroki duży nóż szefa kuchni się nie mieści.
  • Odpowiedz
Co myślicie o funkcji samoczynnego otwierania drzwi? nie jest to przypadkiem dość awaryjna funkcja?


@bmstr: zajebista sprawa, nie wyobrażam sobie życia bez niej. Awaryjna? Dlaczego miałaby być awaryjna?

Korzystacie ze sterowania za pomocą telefonu?


@bmstr: sterowania nie, ale kontroli jak najbardziej. Na telefonie (na pulpicie systemu domowej automatyki) widze, ile zmywarce zostało do końca zmywania, co bywa przydatne, na telefon też dostaję powiadomienia, że mało soli czy nabłyszczacza - akurat
  • Odpowiedz
Szuflada może minimalnie lepsza, ale ma wadę - nic wyższego typu szeroki duży nóż szefa kuchni się nie mieści.


@LubieSzaszylkiZLublina: takie rzeczy kładę w szufladzie na płask, mieszczą się bezproblemowo, a rozchlap wody myjącej jest na tyle silny, że obie strony się ładnie domywają.
Pomijam już fakt, że rzeczy typu nóż szefa kuchni według kuchennych purystów w zmywarce myć się nie powinno, bo podobno się tępią (trochę nie wiem, jakim cudem,
  • Odpowiedz
@bmstr: Na razie przeglądałem po prostu oferty sklepów filtrując po w.w wymaganiach i sortując po cenie. Wszystko będzie zależało gdzie i co uda się mocniej przycebulić, więc model to druga kwestia.
  • Odpowiedz
@bmstr: Zaznacz stalowe dno, automatyczne otwieranie drzwi, szuflada na sztućce. Sam gdybym miał na cały sprzęt z 40k to bym pewnie Boscha wszystko wziął. Dla mnie to otwieranie to mus. Zawsze zostawiam zmywarkę na noc, dlatego wziąłem taryfę G12, bo pranie też na noc nastawiam,
  • Odpowiedz
@bmstr: mój landlord wymienił mi zmywarkę z jakiegos noname na samsunga za ok 500eur i to byl dramat, dwa razy przez 4 miesiace musiałem recznie wybierac wode bo "stała" i czyscic filtr a czyszczę naczynia przed wrzuceniem do zmywarki. Jak bedziesz ciekawy to wrzuce numer modelu byś nie kupil tego samego samsunga
  • Odpowiedz