Wpis z mikrobloga

Drogi Wykopie, stary przyjacielu.
Piszę do Ciebie, bo zajebiście mi się nudzi.

TLDR: Kupuję jedną akcje CDP dziennie, dopóki spółka nie rozpocznie marketingu jakiegoś nowego tytułu.

Na giełdzie kilka razy przejechałem się na spółkach gamingowych i mam nadzieję, że trochę mnie to nauczyło. Będzie to moje ostatnie podejście do gamingowego shitu na giełdzie, jeśli się uda super, jeśli nie trudno.

Postanowiłem, że będę kupował 1 akcję CDP dziennie, niezależnie od ceny. Pozwoli mi to na uśrednienie ceny zakupy i systematyczność w dokładaniu kapitału. Będę kontynuował dopóki nie rozpocznie się kampania marketingowa jednego z zapowiedzianych projektów, polarisów, solarisów itp. Na pewno będę chciał sprzedać wszystkie skumulowane akcje przed premierą wspomnianej gry.

Dlaczego CDP? Jest momencie w momencie, w którym nowy produkt nie jest jeszcze nahajpowany, co nie jest jeszcze wliczone w cenę. Jest często shortowany przez różne fundusze, co przy codziennych zakupach pozwoli fajnie uśrednić w dół cenę zakupu. W końcu pozbyli się swojego RED Engine i przerzucili na UE 5, co pozwoli im na zaprezentowanie ładnie wyglądającej gry.

Tutaj chciałbym dzielić się z wami cotygodniowym raportem ze średnią ceną zakupu z danego tygodnia i z całego okresu inwestycji, jej wartością itd. Mam nadzieję, że ułatwi mi to systematyczność i uda się wytrwać w strategii.

Nie wiem czy dobrze, ale dodaje tag #gamingowyinwestor żeby można było moje wysrywy na czarno, może tagi zadziałają. Poniżej wyniki z ostatniego tygodnia. To był pierwszy tydzień, więc oczywiście tym razem zestawienie ogólne będzie pokrywać się z zestawieniem tygodniowym.

Wzorem wszystkich inwestorów w internecie, daję znać, że nie jest to porada inwestycyjna. Jest to tylko i wyłącznie mój eksperyment, który prowadzę na własną odpowiedzialność i jestem świadomy, że może to być głupie. Chcę żeby to miało formę dziennika, tak jak robił to kiedyś jeden z mirków zbierających na tesle.

Zestawienie ogólne:
Liczba akcji: 5
Średnia cena zakupu: 113,5 PLN
Wpłacone: 569,5 PLN
Obecna wartość: 565 PLN
Zysk: -4,50 PLN
Zysk %: -0,79%

Tydzień 15.04 – 19.04:
Pn: 117,90 PLN
Wt: 114,60 PLN
Śr: 112,30 PLN
Czw: 111,90 PLN
Pt: 112,80 PLN
Wpłacone: 569,5 PLN
Śr cena zakupu: 113,5 PLN
Cena sprzedazy na XTB w pt: 113 PLN

Dajcie znać jeśli jesteście zainteresowani dalszymi zestawieniami i czy uwzględnić jakieś dodatkowe informacje?
#gielda #cdprojekt #cdprojektred #inwestycje #glupiewykopowezapawy
srut - Drogi Wykopie, stary przyjacielu.
Piszę do Ciebie, bo zajebiście mi się nudzi....

źródło: obraz

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@justlogin: dywersyfikacja jest dla ludzi, którzy nie wiedzą co robią. Nie twierdzę, że op wie, ale te metafory o obstawianiu jednego konia czy jajkach w koszyku to są dobre dla dzieci.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@justlogin: Dzięki za czujność i troskę, to nie jest moje całe porfolio, w prywatnym portfelu mam większą dywersyfikację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@olcayn: Dzięki, też nie jestem pewien, czy to dobra decyzja. Jest to eskperyment, na który mogę sobie teraz pozwolić, więc chcę spróbować, przy okazji to dokumentując, dzięki czemu nie tylko ja, ale może i inni coś z tego wyniosą.
  • Odpowiedz
TLDR: Kupuję jedną akcje CDP dziennie, dopóki spółka nie rozpocznie marketingu jakiegoś nowego tytułu.


@srut: to juz nie lepiej taketwo? nowe gta to pewniaczek a nie polski kolchoz wannabe woke
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@krav: Niby jest to jakiś plan. Ale po publikacji trailera uznałem, że pociąg już odjechał i nie wiem na ile nowe materiały mogłyby podbić cenę. Poza tym nie śledziłem tyle amerykańskich spólek gamingowych, żeby mieć jakiegolwiek przewidywania jak coś się zachowa. Na polskim bananie widzę tendencję, że jest pompa w trakcie marketingu (CDP z Cyberpunkiem, CI Games z LOTF, Playway z Robin Hoodem, ta na podstawie książki Lema), a po premierze
  • Odpowiedz
@srut: kupowanie 1 akcji po ok 113 zł to na dzień dobry strata ok 5% na prowizji. Lepiej już kupować tygodniowo 5 akcji wtedy możesz na xtb bez prowizji.
  • Odpowiedz