Wpis z mikrobloga

@Drmscape2: Nie no, są 2x M.2, a hdd 4tb to pozostałość ze starego setupu jako wolny storage, którego rzadko używam (w więkoszosci idluje). Mam osobno NAS i w którymś momencie przeniosę dysk do niego :P Idea buildu była taka aby LC użyć w kolejnych iteracjach przy zmianie sprzętu - stąd MORA 420 + 4x noctua 200mm na low rpm.
  • Odpowiedz
@RobinSchudl: Obudowa SilentiumPC Aquarius X70W, 5 cichych wentylatorów jest ale to nie ma nic do tego, bo karta chodzi w silent mode cały czas na najniższym RPM 30% i mimo to jest słyszalna jako jedyny wiatrak w kompie.
  • Odpowiedz
@Cechini_Mistrz to masz #!$%@? kartę, ja mam dziadka GTX 1080 strixa i do dzisiaj jej chłodzenie słychać dopiero jak się rozkręci powyżej 50% prędkości wentylatorów ( ͡º ͜ʖ͡º)

Inna sprawa, że mam 3 wentyle na froncie, front mesh więc nic nie blokuje przepływu powietrza, na topie chłodnica i na plecach jeden wentyl 120mm
  • Odpowiedz
@Cechini_Mistrz:

Nie wierzę, że masz wentyle na grafice skręcone na max 30%. Ten silent mode to inna krzywa chłodzenia, po prostu wentylatory później się zaczynają kręcić i wolniej, ale jak temperatura odpowiednio wzrośnie to i one przyśpieszają podejrzewam.

Wentylatory na mojej karcie to się przez większość czasu nawet nie włączają (a jak już to na jakieś minimalne obroty). Na grafikę dmuchają bezpośrednio dwa 180cm ustawione na 400RPM, druga para dmucha od
RobinSchudl - @Cechini_Mistrz: 

Nie wierzę, że masz wentyle na grafice skręcone na m...

źródło: stefan

Pobierz
  • Odpowiedz
zasilacz u góry, a wiatraki na dole, ciekawe


@Cechini_Mistrz: Klasyka, że tak powiem. Nie znam twojej grafiki, ani progu przy którym dźwięk wentylatorów wydaje się uciążliwy. Wymiana obudowy na chłodniejszą może pomóc, ale nie musi.
  • Odpowiedz