Wpis z mikrobloga

@lronman: nooo zależy gdzie i jaki metraż. Ja zanim kupiłem właśnie to płaciłem za kawalerkę 35metrów na Mokotowie 3500 + opłaty. To było w 2022, więc teraz ceny pewnie jeszcze wyższe
  • Odpowiedz
@lronman: Ostatnio robiłem sobie symulator lokaty i wyszło, że 500k lepiej wpieprzyć na lokatę, bo zysk będzie porównywalny. Mówię tu o mieście 75k mieszkańców. Nie wiem, skąd się ziął taki hajp na "inwestycje" w mieszkania
  • Odpowiedz
@lronman: albo te mieszkania mają większy metraż. Pytanie kiedy je kupował bo jest tylko napisane, że po 30. Jak chłop ogarnięty to w jakimś zagranicznym korpo pewnie już kiedyś był w stanie wyciągnąć 20k+ miesięcznie. Zakładając, tamte stare ceny nawet z 2015 roku to pewnie mógł sobie kupić nowy kwadrat co 2-3 lata.
  • Odpowiedz
Czy wy w tej #warszawa płacicie 5k za wynajem mieszkania?


@lronman: Tak, ludzie tyle płacą za wynajem mieszkania. Średnio w Warszawie 3-5k w zależności od metrażu i lokalizacji. Sam mam ziomka, który za 4 pokoje płaci ponad 4k (już dokładnie nie wiem ile, ale 4k płacił 2 lata temu, no to teraz będzie to co najmniej 4,5k) Trzeba być #!$%@?, żeby tyle płacić za wynajem, no ale kto zabroni ?
  • Odpowiedz
@lronman: zależy co to za mieszkania, typ może wynajmować same pokoje.
W tamtym roku miałem trochę roboty w remontowanym mieszkaniu pod wynajem. 10 pokoi, 2 łazienki, 2 aneksy kuchenne - jeden w korytarzu, drugi w takim małym salonie.
  • Odpowiedz
@kuroszczur

@lronman: Ostatnio robiłem sobie symulator lokaty i wyszło, że 500k lepiej wpieprzyć na lokatę, bo zysk będzie porównywalny. Mówię tu o mieście 75k mieszkańców. Nie wiem, skąd się ziął taki hajp na "inwestycje" w mieszkania


Bo prócz tego że zwrot rocznie masz porównywalny to jeszcze rośnie Ci wartość nieruchomości, za kilka lat możesz ją po prostu sprzedać i być jeszcze bardziej na plus.

Co nie zmienia faktu że to nie
  • Odpowiedz
@glos_zenady: Szczerze? Jeśli miałbym się #!$%@?ć ze wszystkimi procedurami związanymi z kupnem, wykończeniem i szukaniem lokatorów do wynajmu, to jest to dla mnie niewarte tego, że najzwyczajniej w parę minut otwieram lokatę i przelewam tam środki. No ale wychodzi prakseologia
  • Odpowiedz
@lronman: Możliwe to jest, są firmy które od ciebie wynajmują, potem mieszkanie przerabiają na airbnb (łącznie z hardkorami że kasują kuchnię i w niej normalnie robią pokój, albo jak masz duży salon to z niego wydzielają 2 klitki z czego jedną ślepą...) i kasują frajerów jak leci. U mnie w kamienicy była taka akcja, inba z tego była na 24 fajerki (bo mieszkanie ze statusem na cele mieszkaniowe nagle okazało się
  • Odpowiedz