Wpis z mikrobloga

Jadę w przyszłą sobotę do Krakowa gdzie będę prawie tydzień a że trasa długa to chciałbym sobie jakoś umilić czas w podróży jak i w czasie wolnym od zwiedzania czyli trochę pograć
Jako że prywatnie mam tylko PCeta to myślę o wynajęciu jakiegoś handhelda.

Tylko który???
G Gloud, Steam Deck a może ROG Ally???

Najbardziej nurtuje mnie jedno pytanie - Czy te sprzęty z naciskiem na G Clouda dadzą radę z strumieniowaniem w trasie samochodem/pociągiem przy udostępnianiu neta z telefonu czy raczej mam sobie taki pomysł wybić z głowy i bardziej skupić się na sprzęcie na którym odpalę gry z swoich bibliotek gamingowych ewentualnie jakieś emulatory???

Ps. Nie uwzględniłem Switcha gdyż to nie moja bajka lecz co by nie było - antyfanem Nintendo nie jestem

Ps2. Ceny poszczególnych urządzeń na miesiąc z dostawą:
G Cloud - 94,50 zł
Steam Deck - 218,40 zł
Rog Ally Z1 Extreme - 275,80 zł

#gry

Który???

  • Logitech G Cloud 3.6% (1)
  • Steam Deck 85.7% (24)
  • ROG Ally 10.7% (3)

Oddanych głosów: 28

  • 2
  • Odpowiedz
@RexRX: Z tej trójki wziąłbym Asusa. Deck nadaje się do starszych tytułów i tutaj byłby lepszym wyborem. Osobiście mogę polecić Legiona Go. Posiadałem pierwszą wersję Decka od premiery i posiadam go do dziś, jednak zmieniłem na Legiona. Miał być Asus, w międzyczasie wpadł Legion. Jest nieco większy, ma odpinane pady, tak samo wydajny jak Asus. Największym minusem są bardzo słabe głośniki, niewiele lepsze od decka.
  • Odpowiedz
@RexRX: nie bardzo są obecnie na żadnym urządzeniu możliwości sensownego streamowania w trasie nawet jak masz 5G mocne to latencje z samego neta mogą być na poziomie 40ms co dokładając komunikacje z serwerem, telefon i urządzenie robi jakieś 60 - 80 ms a cloud jest raczej niegrywalny dla mnie powyżej 50 ms. Wg mnie jedyna opcja na granie w chmurze to swiatlowod w domu.
  • Odpowiedz