Wpis z mikrobloga

Mireczki czy mamy tu może jakiegoś szpeca od logoterm i pokrewnych?
Pojechałem na wakacje, zakręciłem wodę. Wróciłem, odkręciłem i nie ma ciepłej. U sąsiadów jest ok. Grzejniki grzeją ok. Problemem jest tylko ciepła woda - leci zimno-letnia.
System to Regudis W-HTF.

Ten jeden zakręcony zawór po lewej jest od pompki, zakręcony był od samego początku mieszkania i wszystko było ok. Jak odkręcę i podepnę pompkę to też nie ma ciepłej wody.

#budownictwo #budowadomu #hydraulika #awaria
Dudek89 - Mireczki czy mamy tu może jakiegoś szpeca od logoterm i pokrewnych? 
Pojech...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@marek22 leciało i lecialo. Nic. Obstawiam, że się sitka kamieniem zatkały bo cholernie twarda woda tutaj, a współmieszkańcy bloku nie chcieli zainstalować zmiękczacza bo i po co.

W ogóle ciśnienie na ciepłej wodzie jest dużo słabsze niż było. Jak odkręcę wszystkie punkty to leci jak sik pająka.
  • Odpowiedz
  • 0
@marek22 nie nagrzewa się. Jak jest ten dolny trójnik do którego idzie ciepło z sieci, to do kaloryferow idzie normalnie, gorąca rurka. Do wymiennika też gorąca rurka. Ale z wymiennika już zimno i sam wymiennik zimny. Mimo, że na termostacie jest 55st ustawione. W ogóle zawsze było tak jak odkręcę wodę ciepła np w umywalce w łazience i pod prysznicem, to ciśnienie nie spadało, a teraz spadła bardzo.
  • Odpowiedz
@Dudek89: rozumiem, że na górze też odpowietrzyłeś. Na środku zaraz obok wymiennika jest zawór który powinien proporcjonalnie od przepływu wody przełączać z ogrzewania na grzanie wody. Odkręć ciepłą wodę i #!$%@? w niego czymś parę razy, może się zacięło i ogranicza przy okazji przepływ
  • Odpowiedz
  • 0
@marek22: tak, odpowietrzone było wszystko co się dało.
Wydaje mi się, że mógł kamień jakiś szlam się zastać w wymienniku. Bo jak odkręcę ciepłą wodę, to zawór o którym mówisz, ten który idzie w lewo i prawo - co daje wodę na kaloryfer i na wymiennik. To jest ciepła rurka ze hoho i ta do kaloryfera (jak go odpalę) i ta od wody - ale wymiennik jest zimny. Czyli za tym
  • Odpowiedz
  • 0
@marek22: chociaż teraz sprawdzałem, kaloryfery są wyłączone od wczoraj i dostawa ciepła tez jest chłodna, a u wszystkich sąsiadów gorąca.
  • Odpowiedz