Wpis z mikrobloga

#kredyt2procent #mieszkanie #nieruchomosci #patodeweloperka

Miałem jeszcze 2 lata odkładac na jakieś fajne mieszkanie, ale mam już dość żałowania sobie wszystkiego i pracy jak murzyn by wspomóc deweloperów. Obecnie co odłożę zjadają podwyżki cen nieruchomości.

Ogladałem kilka mieszkań z metrażem 45-48 metrów i dla mnie byłoby spoko. Ciekawi mnie tylko jaki metraż według Was to takie minimum dla pary? Wiadomo, wszystko zależy od układu, chciałbym kuchnie z małym salonem i osobną sypialnię, ile metrów musi być żeby nie czuć się jak chomik? 35 metrów to będzie przesada?
  • 15
  • Odpowiedz
@Reynald: chomiki wbrew pozorom potrzebują sporych klatek. Tak czy inaczej mamy jedne z najmniejszych mieszkań w UE, a do tego ściany z kartongipsu i ludzie chodzą sfrustrowani, a potem są awantury i niebieskie karty.
  • Odpowiedz
@Reynald: mieszkałam z niebieskim 8 lat na 42m - dla pary bardzo spoko. Sprawdź tylko układ mieszkania - czy zmieszczą się wygodne szafy. Jak tak, to para spokojnie wygodnie będzie w takich 2 pokojach żyła.
  • Odpowiedz
@Reynald: miałem mieszkanie 40m ale było dla mnie i dla różowej za małe więc kupiliśmy 90m
(W Polsce powiatowej, nie jestem milionerem mimo że pracuje w IT)
  • Odpowiedz
@Reynald: jak zmieści się w budżecie to szukaj trzypokojowego: sypialnia, biuro (albo cokolwiek), salon z kuchnią - nawet jak miałyby to być małe pokoje to łatwiej wszystko zorganizować i też spędzić chwilę osobno bez wychodzenia z domu.
  • Odpowiedz
chciałbym kuchnie z małym salonem i osobną sypialnię


@Reynald: jezeli twoim hobby po pracy jest ogladanie tv to pewnie wystarczy ale dlugofalowo przydalby sie dodatkowy pokoj ktory nie jest salonem i nie jest sypialnią. W opcji o ktrej piszesz nie bedziesz mial wlasnego kąta. Mnie najbardziej przerazaja sytuacje gdy czlowiek nie moze nawet nacieszyc sie pelnogabarytowym zestawem audio bo w salonie tylko soundbar "pasujacy do wystroju" itp motywy z serii "no
  • Odpowiedz
@Reynald: proszę bardzo :D i druga rada przy wyborze mieszkania - jeżeli rynek pierwotny to nie patrz na wizualizacje od dewelopera tylko rozrysuj sobie sam a paincie/na kartce metraż wszystkich pokoi i wyrysuj przykładowe meble jakie znajdziesz np w ikei bo deweloperzy ostro zaniżają wielkość mebli przez co wydaje się że mieszkanie jest większe niż w rzeczywistości

  • Odpowiedz
@Reynald my z niebieskim mieszkamy obecnie na 46 mkw i byłoby całkiem ok, gdyby nie to, że oboje pracujemy zdalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc weź to pod uwagę. W takim układzie jest to jednak męczące, bo de facto cały dzień spędzamy razem w salonie (w sypialni stoi łóżko i szafa i niespecjalnie jest już miejsce na cokolwiek innego). Zostało nam kilka miesięcy do przeprowadzki na większy metraż
  • Odpowiedz
@Reynald: Układ > metraż. Mieszkałem w ~45m wielkiej płyty z 3 pokojami + kuchnia, które były lepiej ustawne od ~70m w nowym budownictwie (z aneksem).

Imo, dla dwóch osób celowałbym w 2 pokoje (salon + sypialnia) + oddzielna kuchnia, lub 3 pokoje z aneksem, jeżeli chcesz mieć jeszcze home office / miejsce do pykania na komputerze.
  • Odpowiedz
@Reynald: wynajmowaliśmy 34m2 - 2 pokoje, kuchnia oddzielna. W tym układzie kuchnia była mini-mini i na dłuszą mete była za mała. Z drugiej strony, jakby zmniejszyć salon to też byłaby lipa. Później wynajmowaliśmy 2pokone 42m2, kuchnia połowicznie wydzielona (tj. salon z aneksem ale z łatwościa mozna bylo wydzielić osobna kuchnie) i zdecydowanie wyższy komfort. Teraz mamy 2 pokoje 50m2, oddzielna kuchnia około 9m2 i jest lux. Im wiekszy metraż tym wiadomo
  • Odpowiedz