Wpis z mikrobloga

Zadam bardzo głupie pytanie, nigdy nie byłem w takiej prawdziwej restauracji.
Jak to wygląda z zamawianiem jedzenia? Siadam do stolika i kelner sam podejdzie czy trzeba go jakoś specjalnie wołać? Z drugiej strony wyczytałem że wołanie jest niegrzeczne. Tak samo z płaceniem, sam się domyśli że zjadłem i chcę zapłacić czy również trzeba go jakoś wołać?
Głównie mi chodzi o sytuację gdzie jest np. 20-30 stolików i prawie wszystkie zajęte, krzyczeć do kelnera chyba nie wypada by przyszedł i powiedzieć mu że coś chcemy?
#przegryw
  • 8
  • Odpowiedz
@Wwolt możesz na niego zagwizdać by przyszedł a na poważnie to w dobrej restauracji kelner sam zadba o wszystko ty masz tylko wybrać potrawy i napitki zjeść i zapłacić jak zapyta czy coś jeszcze czy rachunek.
  • Odpowiedz
@Wwolt: wchodzisz i mówisz dzień dobry. Kelner Cię wita i zaprasza do stolika, który Ci sam wskaże. Robią tak, bo każdy kelner ma swoją sekcję i dbają o równomierne rozmieszczenie gości, np. Kilkuosobową rodzinę zaprosi od razu do dużego okrągłego stołu. Kelner podaje Ci kartę dań, na spokojnie wybierasz co chcesz. Po chwili kelner podchodzi z pytaniem, co zamawiasz. Mówisz, co chcesz i czekasz na danie. Gdy kelner Ci to przynosi,
  • Odpowiedz
@Wwolt: ważne czego nikt nie powiedział - często jest tak, że wchodzisz do restauracji a tu wszyscy maja cie gdzies. Wtenczas szukasz kelnera i pytasz o stolik dla jednej osoby (jakzeby inaczej)
  • Odpowiedz
  • 0
@Sants1: Głownie mi chodzi o taką restauracje ze stolikami na zewnątrz jak np. Krakowski czy Wrocławki rynek bo w tych miastach będę.
  • Odpowiedz