Wpis z mikrobloga

nie jest tak źle


@Tiab: nie jest, ja na 28 mm normalnie w lasach śmigam.

Gravel ma sens czy po prostu moda taka?


@Tiab: czy moda to nie wiem, jeśli ktoś miałby mieć jeden rower, to lepiej gravela, bo można w większy teren pojechać, po większych kamieniach. No i większy komfort poprzez lepszą amortyzację w oponach.
G06DbT - > nie jest tak źle

@Tiab: nie jest, ja na 28 mm normalnie w lasach śmigam.
...

źródło: Zdjęcie WhatsApp 2023-09-22 o 11.47.33

Pobierz
  • Odpowiedz
@Tiab: moda. Przy czym gravel to nie moda vs szosa, a bardziej vs góral, gdzie do niedawna to był rower "do wszystkiego" w Polsce.
Myślę, że w większości bardziej sprawdziłby się cross, np. Decathlon 920 - no kurde, porządny amor powietrzny jest, sensowne w miarę lekkie koła są, hydraulika jest... Bardzo dobrze wyceniony rower.

Najważniejsze jest to, czy brak amora Ci odpowiada - ja to całe życie móglbym jeździć na sztywniakach,
  • Odpowiedz
@Tiab gravele w USA są już ponad 20. Poza tym jak typowy Kowalski ma kupić ciężkie mtb z amortyzatorem sprężynowym to woli gravela, chociażby z tego powodu ze jest ładniejszy xd
  • Odpowiedz
ma kupić ciężkie mtb z amortyzatorem sprężynowym to woli gravela


@Pan_latarka: bo większość ludzi nie potrzebuje mtb, tylko czegoś z szerokimi oponami, co by dawało amortyzację.
  • Odpowiedz
Szosa to już nigdzie oprócz asfaltu nie wjedzie czy nie jest tak źle?


@Tiab:

Szosa wjedzie tam gdzie gravel.
Gravele są poprostu wygodniejsze - bardziej wyprostowana pozycja i grubsze opony.

Szosy z tarczami i miejscem na grubsze opony też się dobrze sprzedają.
  • Odpowiedz
@G06DbT: no ja tez jeszcze szosa po lesie, tyle że szersze opony mam. Bardziej mnie #!$%@? geometria roweru - gdy skręcam pod większym kątem to zahaczam butem o przednie koło xD
  • Odpowiedz
Bardziej mnie #!$%@? geometria roweru - gdy skręcam pod większym kątem to zahaczam butem o przednie koło xD


@dam2k01: tu jedyne rozwiązanie to zmiana roweru ^___^
  • Odpowiedz