Wpis z mikrobloga

@Mmiko: Ja sam złożyłem rezygnacje bo ten szajs jest państwowy a państwo działa tylko i wyłącznie na szkodę obywateli.
Osobiście sam wole lokować środki w to co ja uważam za słuszne.
I nic mnie nie przekona żeby powierzyć komuś ciężko zarobione pieniądze.
Wystarczy, że zus to po prostu jedno wielkie fugazu czyli lipa.
amen( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 6
@bin-bash 1. To trzeba edukować, ze zgodnie z ustawą środki zgromadzone przez uczestnika ppk (pracownika) sa jego prywatna własnością. Wpłaty pracodawcy i doplaty państwa zawsze moga znacjonalizować, ale jakby chcieli położyć łapę na środkach wpłaconych przez pracownika to równie dobrze mogą zabrać pieniądze z rorow, ike,ikze, obligacji, znacjonalizować mieszkania itp. ( ͡º ͜ʖ͡º) - możliwość zawsze jesy tylko jak duza? ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
  • 5
@frustrat-szczery to zapisz sie i wypłacaj co miesiac, bedziesz przeciez do przodu o to, co wpłacił pracodawca. Bezsensu jest nie należeć i tracić poprzez niewypłacanie tych pieniędzy.
  • Odpowiedz
@Mmiko: Mówisz, że coś spłynie dodatkowo i nie będzie przypału ani nic nie będą kazali oddawać jak to nieraz u mnie w życiu bywało.
W czasie bzduropandemii dali mi coś za utratę pracy to potem kazali oddać i odsetki mi naliczyli jakieś xD
  • Odpowiedz
@frustrat-szczery: W sumie to jesteś klasycznym przykładem etatowca który nie jest w PPK. Nie wiesz czemu. Nie rozumiesz systemu. Niczego na jego temat nie przeczytałeś. Nie należysz. Ty wiesz lepiej. Oszukujo. XD
  • Odpowiedz
@frustrat-szczery: Słusznie, szczególnie w Polsce ale PPK się zwyczajnie opłaca. Co miesiąc możesz wybrać kasę. Nie przystąpienie jest równoznaczne z odrzuceniem 1%-2% podwyżki co jest zwyczajnie bez sensu.
  • Odpowiedz
@frustrat-szczery

Osobiście sam wole lokować środki w to co ja uważam za słuszne.


Żeby jeszcze ludzie którzy tak mówią faktycznie to robili i odkładali coś ekstra na emeryturę. W praktyce kończy się wyciąganiem kasy i wydawaniem jej na bieżące wydatki. Nawet jakby w perspektywie 30 lat nie udało się uchronić w 100% tych środków przed inflacją to warto po prostu inwestować drobne kwoty a PPK jest dla wielu osob po prostu najłatwiejsze
  • Odpowiedz
więc ten mechanizm automatycznego zapisu przestaje mnie dziwić.


@vinmcqueen: Mam podobne przemyślenia. Edukacja finansowa Polaków leży. Ich świadomość o potencjalnej emeryturze z ZUS praktycznie nie istnieje. To że są zapisywani automatycznie to przysługa.
  • Odpowiedz
@frustrat-szczery: dobrze robisz a @Gensek widzi tylko 120zl do przodu co miesiąc xD ten program nigdy nie powinien wejść w życie. Po pierwsze jakim prawem państwo nagle może nakazać płacić wszystkim przedsiębiorcom procent od ich zarobków. Przecież to zwiększa kosztu prowadzenia działalności. WSZYSTKIM. OD TAK. ciekawi mnie jakbyś kwiczal jakbyś miał firmę co zatrudnia 100 osób i nagle cię to kosztuje 5% więcej.
  • Odpowiedz
@Gensek: @frustrat-szczery @owsikalfred PPK powstało dlatego, że ZUS w pewnym momencie będzie radził sobie bardzo słabo, ludzie nie potrafią oszczędzać. Do tego system jest tak skonstuowany, żeby wzbudzić zaufanie, możliwość wypłaty w dowolnym momencie i co najważniejsze zewnętrzna niepaństwowa firma która te środki trzyma. Jak ktoś myśli, że JP Morgan mu zabierze jego 100k to po prostu smutne.
  • Odpowiedz