Wpis z mikrobloga

Hej, kupiłem dziewczynie kross esker 1.0 ms, niestety hamulce w tym rowerze są tragiczne. Chciałbym je jakoś usprawnić, czytając natrafiłem na informację, że okładziny żywiczne poprawią hamowanie. Niestety jeżeli chodzi o zabawę rowerową jestem dość nowy, czy mozecie polecić jakieś klocki, które będą pasowały do tego roweru? Są to hamulce mechaniczne Radius. Czy coś warto zrobić poza wymianą tych okładzin? #rower
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@mati1990: hahah o tym też myślałem, tylko nie wiem jak to wygląda w przypadku grupy microshift, jak rozumiem muszę wymienić cały układ hamulcowy + nowe klamkomanetki? Czy trzeba wymieniać całą grupę?

@WpiszSwojLogin: około 200km, natomiast mój brat ma ten sam rower i nawet po dłuższym dystansie te hamulce ciężko nazwać hamulcami
  • Odpowiedz
@Pasywniak:
Ech, typowy Kross. Rower już nie najtańszy, ale oczywiście musieli wrzucić najgorsze no-name mechaniki, żeby zbić cenę o 50 zł...

Po tym dystansie to już raczej klocki się dotarły, ale dla pewności rozpędź się kilka razy i zrób konkretne (a'la awaryjne) hamowanie.
Trochę pomoże wymiana na klocki pół-metaliczne, tyle że nigdzie nie widzę informacji co tam idzie więc trzeba najpierw wyciągnąć, spisać model i szukać analogów. Ale nie zdziwię się
  • Odpowiedz
@Pasywniak: Lepsze linki i pancerze przyzwoicie poprowadzone, lepsze klocki ale żadne żywiczne i rower się zmieni nie do poznania. Oczywiście takie hamulce nie ustawia się na pałę.

@mati1990: Mati, są na rynku bardzo przyzwoite hamulce mechaniczne z porównywalną pracą jak hydraulika.
  • Odpowiedz
Czy coś warto zrobić poza wymianą tych okładzin?


@Pasywniak:

Wymiana pancerzy na bezkompresyjne jagwire pro i zaciski mechaniczne MTB.
Np.. Avidy BB7

Zaciski MTB mają dłuższa dźwignie od szosowych i łatwiej będzie dziewczynie zacisnąć porządnie hamulec.
Minus taki że trzeba będzie częściej regulować.

Albo wymiana klamkomanetek, hamulców na hydrauliczne. Przerzutka też będzie do wymiany (koszt 1,5-2k).
  • Odpowiedz