Wpis z mikrobloga

@KapitanONeil: gówno się znasz na ekonomii, zawsze te złe rzeczy się przytrafiają dziwnym trafem głównie krajom socjalistycznym.
Nie po to pokolenie mojego dziadka obalało socjalizm w Polsce, żeby teraz przyszedł taki który żyje w dobrobycie i głosił rzeczy typu "Socjalizm jest zajebisty, kryzys Wenezueli to wina oparcia gospodarki o jeden produkt, to nie był prawdziwy socjalizm, następnym razem się uda" jakbyśmy żyli w socjalistycznym kraju to nawet byś nie mógł wyrażać
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: twój dziadek walczył o socjalizm a kapitalizm nam narzucono (socjalizmu nie, socjalizm z PRL to była kontynuacja socjaliznu II RP) Poczytaj postulaty solidarności. W skrócie chcieli żeby zakłady przeszły na model spółdzielni a to czysty socjalizm.
Krld po upadku ZSRR usuwała z Konstytucji wzmianki o socjalizmie.
I mylnie łączysz socjalizm z autorytarną władzą, taka też jest w syfiastych kapitalistycznych Emiratach.
Wietnam, Portugalia całkiem dobrze sobie radzą. Nawet Kuba pomimo sankcji.
  • Odpowiedz
@KapitanONeil: W Portugalii chyba nawet nie ma socjalizmu, nie jestem pewny ale to Państwo sobie wspaniale nie radzi ekonomicznie, a Kuba sobie dobrze radzi masz racje, ludzie stoją godzinami w kolejkach, wody w kranie nie ma albo jest brudna i niezdatna do picia, ludzie wszyscy szczupli albo nawet wychudzeni bo nie ma co jeść, wspaniały kraj.
Tak tak wiem, to nie był prawdziwy socjalizm, podaj mi trzy kraje które są socjalistyczne
  • Odpowiedz