Wpis z mikrobloga

Złożyłem szafe rack i powoli montuje akcesoria. Pytanko czy myślę dobrze - mam od góry: listwa zasilająca, niżej bym dał switcha, a niżej patchpanel. W planie jeszcze switch do kamer i rejestrator. I na dole multiswitch do anten (później tez modem, na razie mam net mobilny wiec router stoi gdzie indziej). Myślę dać patchpanel niżej, a pod nim drugi switch, więc chyba będzie najrozsądniej pomiędzy dwoma switchami? Jakieś wskazówki ewentualnie?
Zostawiłem gdzieś po metrze zapasu skrętki, wydaje mi sie za duzo, skracać to jeszcze? Wiązałoby sie to tylko ze zdjęciem keystonow i ponownym założeniem.
Tak samo kable antenowe mam tam dobry zapas 1-1, 5m.
#sieci #siecikomputerowe #komputery
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@hexxx listwa zasilająca albo na samej górze, albo na samym dole, zostaw sobie 1U przerwy albo chociaż 1-2 sloty nad obok listwy żebyś mógł ręce włożyć w prosty sposób.

Jeżeli masz miejsce po za szafą to zostawiasz sobie tyle zapasu, żeby patchpanel zszedł do ziemi, wtedy prosto jest go serwisować, tak zwany service loop.

Jeżeli nie masz po za szafą miejsca to w szafie zostaw przynajmniej ten metr zapasu.

Ja ogólnie stosuje
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Retsew to lipa dać patchpanel pomiędzy switchami? Patchordy kupilem 0,25 cm i mam netgear jgs516, o ile 1-4 jest ok to 5-8 jesy trochę dalej i brakuje 2 cm. ( ͡° ʖ̯ ͡°) bede musial wziąć pol metrowe, bo chce juz taki sam wyglad a bralem alanteca. Bo rozumiem ze 1 na patchpanel ma odpowiadać 1 na switchu?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Retsew mam cos takiego. Kable wychodza nad szafa wszystkie i wpuściłem je góra. Ogolnie zapas z tylu chce jakos pozwijac. Za jakis czas moze dojsc mi swiatlowod. Mikrorurke tez mam do szafy doprowadzona. Ale modem postawie juz chyba na samym dole, a do patchpanela wbije sie na koncu.
hexxx - @Retsew mam cos takiego. Kable wychodza nad szafa wszystkie i wpuściłem je gó...

źródło: temp_file4037298205865947334

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@hexxx jak masz coś takiego to niekoniecznie musi być 1:1, jak nie chcesz się w żadne vlany bawić tylko przepychać ruch sieciowy, to możesz 1-4 dać do lewego dolnego 1-4 na switchu, wtedy się patchcordy nie będą krzyżować, jak mówiłem, jak masz dużo czasu to możesz samemu patchcordy pod wymiar zrobić. Ja bym obnizyl wszystko o 1U żeby dało radę włożyć rękę na górze żeby coś podpinać do listwy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Retsew z tymi patchcordami to wlasnie tak by bylo wygodnie i kable 25 cm sa idealne wtedy, vlanow nie robie. Ewentualnie dam kabelki 50 cm bo takie mam. Z listwa wlasnie musialem od boku kabel wkladac. 1U to tak naprawde ile miejsc, 3 dziurki?
  • Odpowiedz
  • 0
@hexxx tak, 1U to 3 dziurki, nie musisz robić przerw między switchem a listwą ITP, jeżeli chcesz dawać patchcordy 0.5m to zrób przerwę 3 dziurki między switchem a patchpanelem, kup organizer do kabli 1U z maskownica, wtedy patchcordy dajesz, zakrecasz za maskownicą, i pod wymiar wychodzi Ci całość.

Czyli tak:

3 Dziurki przerwy - możesz e tym miejscu wstawić maskownice
3Dziurki na listwę zasilająca

Możesz zostawić sobie kolejne 3 dziurki i wtedy
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Retsew dzięki. Az tak na maskowaniu mi nie zależy. Ale jak kable 25 cm wezme i nie bede wpinal 1:1 to wyjdzie bardzo ladnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) kwestia zebym potem jeszcze kamery dodal i ewentualnie modem. No i ten patchpanel dam chyba wlasnie pod switchem i pozniej bedzie pomirdzy dwoma.
  • Odpowiedz
  • 0
nie daje się patchpanela między switchami

@sberatel przeanalizuj sobie te dwa przypadki:

1. nie daje się patchpanela między switchami.
2. nie. Daje się patchpanel między switchami.

Język polski twoim przyjacielem.
  • Odpowiedz
@sberatel: uzasadnisz czemu się nie daje?
Jest to najbardziej praktyczne rozwiązanie

Rozumiem, jeżeli ktoś ma do dupy kable położone to gorące powietrze może dmuchać na kable, ale jeżeli wszystko jest ładnie poprowadzone to są jakieś inne przeciwwskazania?
  • Odpowiedz
@TenNorbert w takiej szafeczce to żadna różnica ale w większych szafach jednak jestem zwolennikiem jasno podzielonych sekcji z panelem na dole, ładniej to wygląda, lepiej można ułożyć i uporządkować kable. Zapas skrętki ładnie kładziesz na dnie lub dole szafy i nigdy nie przeszkadza. Łatwiej się rozbudowuje.
  • Odpowiedz