Wpis z mikrobloga

Mirki z #ogrod mam robota koszacego którego udało mi się naprawić ( kosztował mnie całe nic)
To jakiś stary Yardforce SC600eco, szału nie ma ale jest.

Pasowałoby ułożyć przewód graniczny i tu jest moje pytanie. Mam od groma przewodów sterowniczych miedzianych 7x1,5 10x1,5. Leży to i w sumie albo to pójdzie na miedź albo myślałem zdjąć pierwsza izolacje, połączyć (zlutowac, termokurcza z klejem dać )wszystko w jeden przewód i ułożyć. Robił ktoś takie grodzenie za pomocą zwykłych przewodów? Z kilka lat powinno działać, potem pewnie wilgoć wygra?

Mogę oczywiście kupić nowy przewód, ale to się leży u kurzy...( ͡º ͜ʖ͡º)
#trawnik #kosiarka
#majsterkowanie #elektryka może?
  • 6
  • Odpowiedz
  • 1
@19ludwik91 jeśli zapał i chęci są to śmiało możesz lutować, termokurczka jak pisałeś i będzie na wieki.

W ogromnych trawnikach widziałem jak firma stosuje kabel stalowy linkę ok. 1.5m² w izolacji. Stał niskiej jakości. A roboty za grube dziesiątki tysięcy.
Widziałem jak ekipa (droga firma) lutowali i zakładali termokurczkę. Dopytałem i mówili że normalna sprawa i będzie dobrze działać na lutowanym.
  • Odpowiedz
  • 0
@SaXer @Rasteris akurat mam dostęp do termokurcza z klejem i cyny jeszcze tej dobrej z ołowiem i prawie mnie to nic nie będzie kosztować więc to jest moja opcja.( ͡º ͜ʖ͡º)
Mam też nie za dużo tego trawnika, całą działka to 600m2 odejmij dom, garaż, ścieżki, to może z 300m jest, także niewiele. Dodatkowo kable mam w jakichś 10-15m kawałkach więc tragedii nie ma.

Pogooglowałem i ludzie
  • Odpowiedz