Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem dziwny i nie wiem co z tym zrobić :)
Jestem w średnim wieku, mam dobrą pracę i zarabiam dużo siana. Moje miesięczne wydatki to około 1/7 przychodów. Nie lubię wydawać kasy i jest mało rzeczy, które mnie cieszą - np. wakacje na Seszelach gdzie mógłbym przecież wydać i 40k nie brzmią dla mnie ekscytująco. Może powinienem zwolnić się z roboty (mam pasywny przychód który pokrywa moje wydatki). A może w coś inwestować. A może znaleźć coś na co fajnie byłoby wydawać nadwyżki i cieszyć się życiem, tylko co? Wycieczki mnie nie interesują. Mam fajne auto i nie potrzebuję lepszego. Mogę sobie kupić jakiś drogi sprzęt, ale w sumie po co? Piszę to z lapka za 3k który w zupełności mi wystarcza. Mogę sobie kupić rower i za 20k, ale mam taki za 5k i mi starcza. Z resztą to jest jednorazowy wydatek a nadwyżka jest co miesiąc. Co byście zrobili na moim miejscu?
#pracbaza #zarobki #hobby



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jak masz gdzieś aeroklub, to może spróbuj polatać szybowcem, potem czymś większym. To jest dość oryginalne i kosztowne hobby - jak cię stać, to czemu nie? Życie jest jedno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: pytanie, czy te rzeczy, które wymieniłeś nie kręcą Cię dlatego że ich próbowałeś i wiesz, że to nie to, czy też nigdy nie spróbowałeś, ale z góry zakładasz. Sporo nauczyłem się próbując nowych rzeczy - narty biegowe zafascynowały mnie dopiero jak miałem wycieczkę z instruktorem. Nurkowanie dopiero gdy byłem w miejscu gdzie ludzie tym żyli, rower gdy przejechałem dłuższą trasę świetna i wygodna sciezka.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim jeśli pasywny dochód masz pewny i "na zawsze" to rzuciłabym w takiej sytuacji pracę, czytała książki w kawiarniach, łaziła na pilates, uprawiała ogródek i hobbystycznie zapisała się na studia
  • Odpowiedz
@mirko_anonim nie ma czegoś takiego jak pasywny dochód. Poza tym skoro nie masz ani drogiego roweru ani super auta ani fajnych wakacji itd to znaczy że jesteś dziad który chowa wszystko w skarpetę, oby cię na starość na wnuczka nie zrobili. 2/10
  • Odpowiedz
Co byście zrobili na moim miejscu?


@mirko_anonim: jedno pytanie - jaki Ty masz tak naprawdę stosunek do pieniądza i z jakiej rodziny pochodzisz? czy jest tak, że tak naprawdę Ty nie umiesz operować większymi sumami pieniądza + pochodząc ze zwyczajnie biedniejszej rodziny nigdy nie nauczyłeś się czerpać przyjemności z dóbr konsumpcyjnych które nie są niezbędne do życia, ale to życie umilają?

na dobrą sprawę człowiek nawet bieżącej wody w domu nie
  • Odpowiedz