Wpis z mikrobloga

Jeden z najbardziej debilnych zwyczajów, to odpalanie tych syren z powodu jakichś rocznic. W teorii ma to być system alarmowy, w praktyce jest to utrzymywane, że sobie zawyć dla zabawy bo 81 lat temu było powstanie w getcie.
Jakby naprawdę było zagrożenie, to i tak nikt by tego na poważnie nie wziął, tylko pomyślał, że zapomniał o jakiejś rocznicy.
#warszawa
  • 27
  • Odpowiedz
@JoeGlodomor: od kilkunastu lat wyje syrena przez minutę w dwa dni w roku dla upamiętnienia setek tysięcy ludzi - Polaków i mieszkańców Warszawy
ale wykopek musiał się zesrać
  • Odpowiedz
  • 379
@haabero: żeby to były dwa razy, ale niestety nie. Oprócz dwóch powstań, testów, dochodziły też takie akcje jak alarm dla klimatu, rocznica smoleńska, wybuch wojny. I nie chodzi tu o to, że hałas przeszkadza. Chodzi o to, że przestają pełnić skutecznie funkcję alarmującą, a po to został ten system zbudowany i jest utrzymywany.
  • Odpowiedz
@JoeGlodomor: U mnie jest OSP i starym zwyczajem (mimo że na 100% mają raczej dyżury, albo przynajmniej system oparty o SMSy) jak mają gdzieś wyjeżdżać to odpalają syreny.
Czyli wyją tak kilka razy dziennie.I nadają sygnał modulowany oznaczający alarm.
W internecie znalazłem że to w sumie prawidłowo, bo był gdzieś wypadek, pożar czy coś, to uruchamiają alarm, bo alarm nie musi oznaczać zagrożenia dla ogółu - no niech będzie że jest
  • Odpowiedz
@hellfirehe: jak masz zagraniczną kartę sim to komunikaty RCB dostajesz po angielsku. Niestety tłumaczowi się wydaje że pisze władcę pierścieni i te komunikaty po angielsku na serio brzmią jakby nadchodził kataklizm. Ludzie lądują na Okęciu i z miejsca dostają smsa w stylu "The strong winds are approaching, lock all windows! Seek shelter immediately!" - nie dziwię że im się że nie wiedzą co jest grane i zamykają się w hotelach.
  • Odpowiedz
@JoeGlodomor: co jakieś czas trzeba sprawdzić czy syrena działa, a taką okazja są właśnie rocznicę, poprzez "trzeba" mam na myśli, że to jest wymaganie safety i chodzby skały sraly to i tak trzeba zawyć
  • Odpowiedz