Wpis z mikrobloga

via Android
  • 5
@ThisIsAComment akcjonariusze zgodzili się na to już w 2018, a warunki żeby osiągnąć taką wypłatę akcji (bo nie dostanie hajsu) przez wielu były uważane za niemożliwe do spełnienia. Jednak Elon ogarnął.
Sędzina odebrała mu możliwość dostania tego pakietu. Akcjonariusze chcą znowu dać mu ten sam pakiet, uważają że zasłużył.
Elon poza tym pakietem akcji zarabia równe 0$ jako CEO Tesli.
Pokaż mi innego CEO, który sam sobie odebrał wypłatę.
Dla porównania, CEO
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@151346136 praca w Tesli to bez tego pakietu byłaby wolontariatem.
Sam wiesz, że net worth jest obliczany na podstawie jego udziałów.
To ile zgarnia za spacex i resztę to już nie wiem.
  • Odpowiedz
@gonzo91 @151346136 @maniek74

Pokaż mi innego CEO, który sam sobie odebrał wypłatę.

Dla porównania, CEO lucida w zeszłym roku zgarnął prawie 330 mln $ w sumie za #!$%@? wie co, bo na pewno nie za wyniki.


Ale On nie robił roboty dobroczynnie. Po drodze dostawał drobne pakiety akcji rzędu 2,6mld $ w 2018.
Druga sprawa, że na głosowanie za wypłatą tak kosmicznej kwoty miał na start połowę już wymaganych głosów samemu ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@ThisIsAComment ja go nie bronię, ale umniejszanie jego osiągnięć lub bagatelizowanie typu, ze ten cały SpaceX to jakieś tam gówno-rakietki, a jego biografia, szczególnie z lat młodzieńczych, z której wynika, ze koleś był geniuszem, to dla mnie jest zwyczajnie ból dupy i zawiść/zazdrość
  • Odpowiedz
@maniek74:
Elon Musk jest byc moze najlepszym, a na pewno jednym z najlepszych biznesmenow jacy chodzili po ziemi.
To niezaprzeczalny fakt

Ale to nie znaczy, ze we wszystkim jest swietny i ze jest bogiem
Efekt aureoli jest powszechnie znany
Naukowcy w jednej dziedzinie tez sie chetnie z wielkim przekonaniem wypowiadaja na tematy spoza swojej dziedziny. To samo sportowcy, aktorzy czy ktokolwiek kto osiagnal jakis sukces
Z biznesmenami nie jest inaczej

To
  • Odpowiedz
@gonzo91: A wiadomo może kiedy jest planowane głosowanie odnośnie nowego pakietu, nie tego z 2018? Niech mu dadzą dla równego rachunku 44 mld za kolejne 1000% up, bo ciężko o lepszy sygnał kupna jak dla mnie.
  • Odpowiedz