Wpis z mikrobloga

#wojna #rosja O ja pierdziele, ale uaktywnienie koniaszy na tagu #ukraina, widać że dupka piecze po straceniu S-400, składu rakiet hipersonicznych i teraz strategicznego bombowca.
I dobrze, ma boleć! Pamiętajcie, jak skończą się mongoły z dalekiej Syberii to na front pójdą też 18-20 letnie chłopaczki z zachodniej Rosji, już nie mogę się tego doczekać ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 12
  • Odpowiedz
@sztefen_muller: nie pójdą, wtedy dojdzie do przewrotu w Rosji. Zawsze tak było w historii Rosji - za każdym razem kiedy sięgano masowo po Moskwiczan i zaczynali wracać w trumnach zaczynał się ferment, a kończyło się rewolucją. Ale to jeszcze zajmie sporo czasu, to odległy temat. Skrzat ma jeszcze sporo mielonki poza Moskwą i Leningradem...
  • Odpowiedz
@greg818181: Jeszcze trochę trzeba poczekać, to jasne, ale po 2 latach wojny pół miliona kacapów użyźnia ziemie Ukrainy lub zostało kalekami (co w kacapii jest jeszcze gorsze). Mam nadzieję że do takiego poboru dojdzie jeszcze w tym roku na jesieni. Łapanki pryszczatych ruskich gówniarzy na ulicach Moskwy- to będzie piękny widok ()
  • Odpowiedz
@sztefen_muller: przypominam jedynie, że podczas II WW zginął bodajże co czwarty mężczyzna w Rosji (bez znaczenia na wiek) i nie było fermentu. Innym przykładem była I WW, gdzie ofiar było mniej, a i tak łysy dziadziu z bródką obrócił imperium w pył od środka, ale to tylko oznacza, że nie wolno myśleć życzeniowo, że coś tam się uda i jak szybko. Szykować się na najgorsze, liczyć że będzie najlepiej. Obecnie niestety
  • Odpowiedz
@greg818181: Współczesna r0sja ma o wiele, wiele lepszą i bardziej rozbudowaną bezpiekę niż carat, a być może i ZSRR, gdzie stosowano metody prymitywne i niezbyt przemyślane. Dekady doświadczeń + rozwój technologii nawet w r0sji czasem "robią różnicę".
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Rewolucje nie odbywają się dlatego, że "car" jest silny, czy słaby. Rewolucje dzieją się dlatego, że "ręce cara" decydują, że "car" się nie sprawdził i trzeba dla własnego bezpieczeństwa go zmienić, bo nasz los jako "ręce cara" mogą być zagrożone.
Zgodnie z Twoim stwierdzeniem, że "ręce cara" są silniejsze niż kiedykolwiek mam przykrą informację - to jest równoznaczne z faktem, że sam "car" jest słabszy niż kiedykolwiek w samodzielnym podejmowaniu
  • Odpowiedz
@greg818181: To ręce gwarantują stabilizację, a "wielki przywódca" to w sporej mierze marionetka, bo tak jest obecnie świat zbudowany. Putin jest twarzą systemu, ale system bez Putina też sobie poradzi.

Więc rewolucji w r0sji nie ma co się bać. Żadnej drastycznej zmiany nie będzie.
  • Odpowiedz
@Pantokrator: są dwie ścieżki "rewolucji". Jedna jak za czasów car/Lenin - kompletnie zmiecenie systemu i lidera. Oraz taki jaki miał miejsce dziesiątki razy od czasów Lenina do teraz - głowa się zmienia, system pozostaje, ale się zmienia/modyfikuje/dostosowuje do nowej głowy i nowego sposobu działania. Obie wersje są ok, bo w obu wersjach wojna się kończy i onuce się uspokajają. A tak naprawdę obecnie tylko o to chodzi. Rosji nikt nie zniszczy
  • Odpowiedz
składu rakiet hipersonicznych


@sztefen_muller: eheheh dobre, jakoś wypadł mi z głowy ten ukraiński fikołek. Niesamowite, że przy każdym ukraińskim ataku zostaje niszczony spory zapas jakichś rosyjskich pocisków. Kiedyś przy rozwaleniu okrętu desantowego stracili spore ilości shahedów, przy kolejnym spore ilości pocisków balistycznych. A teraz w ataku na lotnisku stracili rakiety hipersoniczne. Cóż za gigantyczny sukces. Ciekawe czy w tym Tu-22 były jakieś spore ilości głowic jądrowych. ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz