Wpis z mikrobloga

pytanie do speców z #budowa #remont , majstry zrabali mi podkucie pod kanał na przewody od TV, chce go przenieść w odpowiednie miejsce i potrzebuje wypełnić czymś te ich wykucie. Materiał to biały bloczek z betonu komórkowego, ściana działowa między pokojami. Dziura do wypełnienia jest na 1m wysoka i ok 10cm szeroka i 5cm głęboka, także dość spora. Na ścianach nie ma jeszcze tynku. Czym to najlepiej wypełnić? Jedni doradzają klej do płytek i na koniec siatkę i zaciągnąć. Inni zaprawę murarską, czytałem jeszcze o patencie na pomieszanie kleju z pyłem po cięciu bloczków 1:1. Zależy mi żeby potem po tynkowaniu w tym miejscu nie pękało. #majstry. Firma która to robiła to typowy Kogucik sp zoo - kugocik - nabroił i ucikł ;)
  • 19
  • Odpowiedz
@torian15: Pianka montażowa, goście od tynku mogą potem przed tynkiem nałożyć siatkę na to miejsce. Ewentualnie pianka montażowa i na to warstwa jakiejś byle jakiej zaprawy.
  • Odpowiedz
@torian15: wklejasz tam ze dwa paski płyt gk i obrabiasz na równo. Drug opcja, wypełnić tynkiem gipsowaym na dwa razy. Pianka w takiej ilości to najbardziej #!$%@? pomysł.
  • Odpowiedz
@torian15: Na tym etapie to możesz dać praktycznie wszystko, grunt aby tylko dać siatkę przed tynkami w tym miejscu.
1. Sama pianka
2. Przyklejone gk na piankę albo klej gipsowy
3. Sam klej gipsowy albo gips budowlany
4. przyklejony kawałek gazobetonu

Ja bym pewnie robił 2 bo najprościej i najszybciej, tylko odpyl i zagruntuj.
  • Odpowiedz
  • 0
@Smarek37: podziałałem w weekend wg Twojej rady - goldband na dwa razy i siatka i ładnie to wyszło. natomiast po fakcie przyszły rozkminy czy nie powinienem dać krótszy ten kanał. Ja dałem 110cm (gotowy ze sklepu, nie przycinałem), także licząc od podłogi jego górna krawędź jest na 145cm. Czy to nie będzie za wysoko? Widzę że u ciebie tez jest długi ten kanał, wiesz może na jakiej wysokości wychodzi? Oczywiście kwestia
  • Odpowiedz
@torian15: no jeżeli planujesz tv na wygodnej wysokości to robi się kanał na 80-90. To było wysoko na 110 bo tak klient sobie życzył. Jeżeli zrobiłeś na 110 to może ci wyjść wylot np w miejscu wieszaka na tv i lipa. Także zaplanuj dobrze póki można wszystko bezproblemowo poprawić.
  • Odpowiedz
  • 0
@Smarek37: uchwyt do tv planuje taki jak na zdjeciu takze on moze przechodzi w srodkowej czesci nad kanałem (sruby po bokach) a wlot kanału idealnie gdyby był pod tym uchwytem - w moim przypadku będzie nad. także pewnie obniże go zeby dac wtedy uchwyt nad wlotem i przewody żeby swobodnie zwisały. pytanie czy tan kanał uda mi się wydobyć i ponownie wykorzystać czy już utwardziło go na dobre :) dzięki za
torian15 - @Smarek37: uchwyt do tv planuje taki jak na zdjeciu takze on moze przechod...

źródło: Zrzut ekranu 2024-04-22 122310

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Smarek37: tak się zastanawiam czy nie dac jeszcze mniej - tak ok 60cm na kanał, wtedy wlot wyjdzie poniżej środka telewizora i mocowania i powinno być łatwiej przepuścić przewody (wylot będzie na 95cm liczac od podłogi więc wszystkie telewizory go zakryją (liczę że srodek tv będzie na ok 120cm). W wariancie z kanałem na 90cm będzie on na wysokości 125cm nad podłogą a więc centralnie na środku tv lub delikatnie nad
  • Odpowiedz