Wpis z mikrobloga

Wprowadziłem się do nowego mieszkania i jedna rzecz mnie niepokoi.

Umyłem się pierwszy raz pod prysznicem i woda jest bardzo ciepła, ale nie jest tak gorąca, żeby parzyć. Tzn przy max rozkręceniu jest po prostu bardzo ciepła. Bateria z termostatem. Podobno sąsiedzi mają właśnie taką parzaca wode.

W czym może być problem? Bateria za 2,5k..

#lazienka #remontujzwykopem
  • 30
  • Odpowiedz
@marek22 a co jeśli lubię się parzyć :/ bo aktualnie nie mogę wziąć naprawdę gorącego prysznica jak lubię
@robertx nie omieszkam spróbować, widziałem kilka fajnych sąsiadek
@MistrzKowalski pytanie co dalej
@Nethiu no właśnie miałem w poprzednim mieszkaniu taką 5x tańsza i działało ok

https://viverto.pl/szczegolyProduktu.php?src=google&item=143444&kat=20&cd=19923142499&ad=&kd=&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwiYOxBhC5ARIsAIvdH528o3SDkGdQzirIoIREjC0slc4YfgapT5T3KYOqWEDguoJD_-pN26IaAqznEALw_wcB

Generalnie bateria jest super, ale pytanie, czy można to jakoś ustawić.
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: tak na poważnie jaka to bateria ? zobacz czy nie ma max 32 stopni bo teraz te unijne przepisy mogą właśnie wprowadzać ograniczenia :) masz natynkową czy podtynkową :) powinien być pierścień blokady w mieszalniku że ci do 60 stopni odblokuje
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu sprawdź w innym kranie (np umywalce) jak ciepła jest woda nie z baterii z termostatem. Będziesz wiedział czy to wina tamtej baterii czy może jednak w instalacji wodnej ciepła woda nie ma takiej temperatury jakbyś chciał.
Plus test przeprowadź o różnych porach. W godzinach szczytu zużycia może nie nadążać nagrzać wody.
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: Z innego kranu leci parząca woda? Może temperatura zasilania jest niska.

Poszukaj instrukcji, może ma taką funkcję. Mam 5 kranów z termostatami z czego 2 mają jakąś taką blokadę max 35 stopni czy coś, ale to przy umywalkach. W wannie i prysznicu można dać max i żadna mi się nie popsuła.
Na pewno wcisnąłeś przycisk blokady i przekręciłeś pokrętło do końca? Z miasta zazwyczaj leci 50-60 stopni, więc na pewno
  • Odpowiedz