Wpis z mikrobloga

Sorry, że truję dupę moimi pytaniami, ale mam kolejne pytanie. Jak wyszukuje w necie "iShares Core S&P 500 UCITS ETF (Acc)" to pokazuje mi TER w wysokości 0,07 % rocznie. Natomiast na XTB nigdzie nie widzę tej opłaty. Mam tam jedynie "Commission 0,00" (w przypadku <100 tys. euro) oraz "Close commission 0,00" (w przypadku <100 tys. euro). Czy to oznacza, że te 0,07 % są już jakoś w cenie ETFu? Czy może te koszty pokrywają jedynie ludzie z dużym kapitałem (>100 tys. euro)? A może te koszty są gdzieś jakoś ukryte?

#gielda #oszczedzanie #inwestycje #pieniadze #etf
  • 5
  • Odpowiedz
@mirekpngtif: zabierasz się do tego inwestowania od złej strony, najpierw piszesz, że kupiłeś spółki i ETF a teraz pytasz o takie rzeczy.

Może zacznij od edukacji?

TER nie jest w XTB pokazywany, ta opłata jest "wewnątrz" ETFa i codziennie płacisz jej 1/365 część (jest odcinana z ETF). Tego nie będziesz widział u siebie na rachunku w żaden sposób.
XTB zakłada, że wiesz, co kupujesz - jakie opłaty i instrumenty są w
  • Odpowiedz
  • 4
@OsSikorskiego: Nie, uważam, że learning by doing jest o wiele efektywniejszy i jak kupię za kilkaset euro jakieś etf nie mając odpowiedniej wiedzy to nic złego się nie stanie. Mogę jeszcze tygodniami lub miesiącami czytać, a i tak pewnie znajdzie się coś czego nie będę wiedział. Nie jestem analitykiem czy specjalistą giełdowym tylko zwykłym ciułaczem.

@kuraku dzięki, przeoczyłem tą zakładkę.
  • Odpowiedz