Wpis z mikrobloga

Czasami siedzę sobie i rozmyślam nad swoim istnieniem..nie chce nikogo obrazić ale dziwię się ludziom którzy wierzą w tego dobrego i jedynego Boga i odrzucają myśl,że jednak mogą nie mieć racji.Prawda jest taka , że nie wiemy zupełnie czy ktoś nas stworzył czy powstaliśmy przypadkiem. Intuicja podpowiada , że jesteśmy stworzeni przez kogoś ponieważ mamy świadomość czyli coś co nas wyróżnia. W naszym ciele i mózgu zachodzą bardzo skomplikowane procesy które sugerują , że to nie może być przypadek. Kilka tysięcy religii , prawie każda z nich uznaje się za tą jedyną prawdziwą. A co jeśli wszystko jest fikcją ? Widzimy jak szybko rozwija się sztuczna inteligencja. Zdajecie sobie sprawę ,że za kilka lat naprawdę nie będziemy wiedzieć co dzieje się naprawdę a co jest tylko wytworem komputera? Ostatnio oglądałem świetny,dokumentalny serial na netflixie o naturze. W pewnych momentach nie wiedziałem czy to ujęcie z drona które pokazuje tysiące bawołów zmierzających do wodopoju czy skopiowali je w programie (to było #!$%@? dziwne). Być może miliony lat temu była cywilizacją która doszła do takiej technologii,że potrafili stworzyć nas , żyjących w sztucznej rzeczywistości. Być może nasze mózgi są zamknięte w jakiś probówkach a każdy z nas na ziemi ma poprostu doświadczać i nic więcej .I teraz my tworzymy grę na konsole w których postaci też mają świadomość o której nie mamy pojęcia . Chciałbym zobaczyć gościa który sprząta te wszystkie ciała po każdej rundzie w csie. A być może ta bardziej rozwinieta rasa stworzyła nas w tym rzeczywistym świecie z komórki. Czy wiecie jak w Biblii i mitach mezopotamskich jest opisana Arka przymierza? Kapłani musieli podchodzić w metalowym stroju do niej bo inaczej umierali. Promieniowanie kosmiczne? Całkiem możliwe bo ten obiekt był opisywany jako coś co przybywa z nieba i zostawia ogień przy lądowaniu. Chętnie porozmawiam z kimś kto także rozważa swoje istnienie i dopuszcza wszystkie możliwości
. #heheszki #zalesie #narkotykizawszespoko #pokazmorde
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@PanKosmita: dopowiadając : Mogę nawet założyć,że istnieje Bóg opisywany w Bibli i to dosłownie, ale #!$%@? nie chciałbym. Bo to by znaczyło , że stworzy nas ktoś bardzo zły , kto zsyła na nas plagi , rozkazuje poświęcić swoje dziecko w imię jego chwały i skazuje nas na wieczne odczucie bólu. Jeśli taki Bóg nas stworzył to mam mu do powiedzenia tylko tyle : #!$%@? się. Mam nadzieję , że to
  • Odpowiedz
@PanKosmita obraz Boga rysowany przez Kościół nie jest obrazem Boga złego czy okrutnego ale kochającego i miłosiernego. Jeśli uważasz, że jest zły to czy uważasz także, że rodzice dający w ostateczności klapsa dziecku, które uparcie próbuje dotknąć rozgrzanego piekarnika są również źli?
  • Odpowiedz
  • 0
@SkorpionX: trochę słabe porównanie z tym klapsem. Mogłeś porównać to do sytuacji gdzie rodzic każe poświęcić dziecku swojego syna , czyli skazać go na śmierć tylko po to żeby zobaczyć czy jest posłuszny. Albo rodzić który celowo zaraża śmiertelną chorobą swoje dzieci. W imię czego? Takiego rodzica nigdy nie nazwałbym miłosiernym. Bóg opisywany w Biblii popełnił mnóstwo PRZESTEPSTW. Namawianie do zabicia , wszystkie śmiercionośne plagi itd. Nie wiem czy ten Bóg
  • Odpowiedz
@PanKosmita przestępstw? Ciężko odnieść się do takiej bzdury, bo albo wierzysz, że On to zrobił i w pakiecie wierzysz, że On jest dobry, miłosierny i robi wszystko dla długofalowego dobra każdego człowieka albo wcale. Jeśli sobie wybierasz, że wierzysz w Boga, który kogoś czymś zaraża (nie mam pojęcia, skąd to wziąłeś) dla własnego upodobania to nie wierzysz w Boga, który jest opisany w Biblii. Trochę, jakbyś nie przeczytał całości, tylko wybrał sobie
  • Odpowiedz
  • 0
@SkorpionX: no tak , przecież on nas kocha dlatego zesłał na ziemię potop. Z czystej miłości. Bóg nie skazuje nikogo na piekło , to decyzja człowieka? A jaką decyzję o swoim losie podejmuje 9 miesięczne dziecko które umiera w brzuchu matki? Nie dopuszczacie do siebie myśli że nawet jeśli Bóg istnieje to może być ZŁY. I czego nie rozumiesz gdy mówię o przestepstwach? Gdyby żel na ziemi i zrobił to co
  • Odpowiedz
  • 0
@SkorpionX: sugerujesz,że nie mogę go oceniać bo nie przeczytałem całości? Pewne rzeczy z góry kogoś skreślają. Czy interesowało Cie to czy Trynkiewicz oprócz tego co zrobił był dobrym człowiekiem czy jednak oceniłeś go po tym co wiedziałeś?
  • Odpowiedz
@PanKosmita z jakiegoś powodu strasznie Cię boli myśl, że On może istnieć. Życzę Ci, byś przebolał cokolwiek Cie trapi i odzyskał radość życia, a także (od)zyskał wiarę.
  • Odpowiedz