Wpis z mikrobloga

#akwarystyka #akwarium ktoś wie co to jest i jak to zwalczyć? Akwarium 30 litrów. Założone miesiąc temu. Podłoże to podłoże aktywne Yokuchi + substrat z tetry. Filtr FZN-1 ale silnik mam z FZN-3 (więcej mocy), nie dałem FZN-3 bo za duży gabarytowo. We filtrze gąbka plus wata. Parametrów wody nie znam bo nie mam jak sprawdzić. Oświetlenie to Diody/led Kruger Meier 12 W. Jedyne co leje to Carbo w płynie co dziennie i dwa dni temu algumin plus wlałem. Obsada to 2 małe 1-2 cm glonojady. Najdziwniejsze jest to że jak rano włączam oświetlenie to woda jest kryształ ale po dosłownie 30 minutach robi się mleko. Nie mam pojęcia co to jest to białe długie ciągnące sie. Może glony? Ale glony są zielone/czarne. Zakwit bakteryjny? Pierwotniaki? Jak to zwalczyć? Kosiarki? Amano? Lampa UV?
reszta zdj poniżej
pavlo0 - #akwarystyka #akwarium ktoś wie co to jest i jak to zwalczyć? Akwarium 30 li...

źródło: 20240417_162926

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@pavlo0: to sluzowiec, sam zniknie. Poza tym za krótko świecisz rośliny nie mają jak rosnąć, a glonom jako roslinom niższym to nie przeszkadza. Zacznij od 5-6h i zwiększaj stopniowo intensywność. Pół godziny dłużej co tydzień powiedzmy, aż dojdziesz do 8-9h. I czekaj :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Igrekpl: zrobione. @ploomberg najpierw myślałem że to jakiś rodzaj glona i dlatego nie świeciłem. Teraz świece 8-10h.
a skąd to sie bierze? Dziwne ze nie ma bakteri bo jak zakładałem te akwarium to wlałem wode z innego baniaka który stoi kilka lat już
  • Odpowiedz