Wpis z mikrobloga

RTX 4090 nie ma tyle potencjalnych skutków ubocznych (z utratą wzroku włącznie) co laserowa korekcja oczu.


@biskup2k: ty pewnie z tych co siedzą w domu bo boją się skutków ubocznych wszystkiego. Tymczasem ja od wielu wielu lat chodzę bez okularów tak jak i moja siostra. A mieliśmy korekcję wzroku kiedy była to jeszcze nowość dla wszystkich.
  • Odpowiedz
@Moras86: Ta laserowa korekcja wzroku jest zbyt "prymitywna" może być gorzej niż przedtem.


@r5678: Dokładnie, nadal jest to oranie po rogówce żeby wypalić mniej więcej soczewkę. Nadal nieprecyzyjne, nadal często skutkuje fatalnymi flarami w nocy, nadal grozi utratą wzroku. Jeszcze bym rozumiał, gdyby robiono to podobnie jak operację zaćmy - usuwamy soczewkę i zastępujemy ją idealnie dobraną nowiutką soczewką. Tak, byłaby to operacja bardziej inwazyjna, za to ze zdecydowanie bardziej
  • Odpowiedz
ma tyle potencjalnych skutków ubocznych (z utratą wzroku włącznie)


@biskup2k: Bez kitu. Ostatnio jak gadałem z koleżanką po operacji to lista zakazów i nakazów (niektóre do końca życia) była zniechęcająca. Np. dostań po mordzie jako facet i pyk, po oczach.

Okulary to w sumie fajny dodatek + jednak jakaś ochrona oczu to jest (piasek i źdźbło trawy ci do oka nie wleci; często teraz są filtry do monitora itp).
  • Odpowiedz
@Urajah: co xd jakie dostanie po oczach, co to ma do czegokolwiek. nie dostałem żadnej listy co można a czego nie można, kazali normalnie zyć

@biskup2k to są zaszłości ze starych metod. miałem metoda relex smile półtora roku temu inna obraz żyleta, zero skutków ubocznych

generalnie najlepsza wydana kasa w moim życiu, okularów nie cierpie, bez nich byłem kaleką, a soczewki tolerowalem tylko jednodniowe co było turbo drogie
  • Odpowiedz
@Moras86: Zabieg laserowej korekcji oczu to nie jest jakiś zabieg kosmetyczny. Dlaczego tak wielu ludzi tego nie rozumie? To zabieg obarczony ryzykiem, którego efekty mogą być różne i realnie powinien być stosowany tylko jeżeli ktoś ma dużą wadę, zeby ją ogarniczyć, a nie po to, żeby przestać nosić okulary (co i tak nie zawsze się udaje). Niewarte ryzyka.
  • Odpowiedz
rozklei


@Urajah: jak masz metodą ebk to ci sie ma rozkleić? Mówisz o metodzie lasik gdzie robią klapke

jeżeli ktoś ma dużą wadę


@FrasierCrane: przecież dla dużych wad (ponad 12D) właśnie są większe przeciwwskazania xD

Niewarte ryzyka.


@FrasierCrane: jedna z lepszych decyzji w moim życiu ale to osobisty wybór każdego
  • Odpowiedz
@noleiret: tak czytam i się zastanawiam co za bzdury tu ludzie gadają, chyba Ci których nie stać na to i próbują sobie to jakoś wytłumaczyć, że musza jednak te okulary nosić. Nie powiem ... cykałem się ale po ponad roku to tylko żałuję, że wcześniej tego nie zrobiłem. Nawet wspominany efekt rozmycia źródła światła w nocy zredukował się po czasie. W okularach również nie było jakoś super.
  • Odpowiedz
@Urajah: to jest minimalna korekta soczewki, co za różnica jak dostanę w mordę po laserze lub bez?


@perfumowyswir: to niestety nie jest korekta soczewki (wtedy by to była metoda doskonała), tylko wypalają Ci soczewkę na rogówce, tym samym redukując jej grubość i zmniejszając jej wytrzymałość.
  • Odpowiedz
@kolar1: jestem już ponad 5 lat po EBK i efekt widzenia podwójnie np. w nocy zegarów na desce rozdzielczej zniknął a długo trwał właśnie więc może dalej to masz
  • Odpowiedz