Wpis z mikrobloga

Nie pożyczajcie pieniędzy odc. 2899...

Pożyczyłem pewnej dobrej znajomej kasę na leczenie bo podobno miała problemy zdrowotne i ciężka sytuacje życiowa przez co zabrakło jej pieniędzy. Dobre serce mam, no to dałem bez wnikania w szczegóły tym bardziej ze już wcześniej pożyczałem tej osobie i oddała. Kwota to 200zł, wiec tez nie jest to majątek życia.

Umówiliśmy sie, ze odda za miesiąc. Za miesiąc okazało sie ze nadal ma ciężka sytuacje finansowa, wiec powiedziałem ze spoko i rozumiem i niech mi odda jak będzie miała. No i tak sobie leciał czas i ona chyba zapomniała ze mi ten hajs wisi i na jej socialach zobaczyłem ze codziennie jakieś zarcie na mieście, jeżdżenie po Polsce, no to widze ze sytuacja finansowa sie poprawila to grzecznie sie upomniałem o forse. Zaczelo się krecenie ze juz za kilka dni odda, a bo to wyplate bedzie miala, a bo to akurat ma inne wydatki albo cos. No i tak minelo pol roku a ja dalej pieniedzy nie odzyskalem. Zaczalem sie wiec o nie upominac coraz czesciej i mniej uprzejmie i słuchajcie tego xD Dostalem wyklad ze jak sie cos chce od kogos to trzeba ladnie poprosic :) Rozumiecie ladnie poprosic o to zeby oddala pieniadze ktore jej pozyczylem. Ale to nie koniec bo obecnie ta osoba zaczela mi grozic ze jesli nie przestane sie upominac o te pieniadze to ona mi narobi problemow w zyciu miedzy innymi bedzie wypisywac jakies bzdury na moj temat do mojej rodziny i znajomych XD

Takze ja juz chyba odpuszczam odzyskanie tych pieniedzy bo nie chce problemow. Nie ma to jak za 200zl wywalić do śmieci kilka lat dobrej przyjazni. A ja osobiscie mam juz nauczke i nigdy wiecej nikomu pieniedzy nie pozycze chocby nie wiem co i wam tez to dobrze radze. Pula dobrodusznych osob na swiecie zmniejszyla sie o 1 :)

#logikarozowychpaskow #rozowepaski
  • 93
  • Odpowiedz
@Chrysopoeia: Wszystko zależy od ludzi. Pożyczyliśmy z żonką kuzynce o wiele większą kwotę na leczenie. Oddaje ile może, w ratach. Spłaciła już 37 rat i ponad połowę pożyczki...
  • Odpowiedz
Zrób kolaż z rozmowy z ciekawszymi fragmentami I wjeb na fejsa żeby wszyscy widzieli, możesz jeszcze dać część tego wpisu jakio opis sytuacji + szmatę oznacz to się skończy straszenie wypisywaniem pierdół, i konsekwentnie żądaj zwrotu hajsu.
  • Odpowiedz
@Chrysopoeia: Nie odpuszczaj. Może pora poinformować jej znajomych i rodzinę, jak ona spłaca długi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Btw. nie ucz, że przywłaszczenie 200zl może ujść plazem
  • Odpowiedz
  • 12
@Chrysopoeia napisała że Cie obsmaruje wśród rodziny i znajomych kłamiąc na twój temat i ty nie wiesz co zrobić? Wystarczy upublicznić to co ci napisała i obsmarować ją.
  • Odpowiedz
Narób jej wstydu, nie odpuszczaj. Jak znajomi zaczną jej się skarżyć, że wypisujesz do nich, to zaraz zobaczysz przelew


@benekxd: zobaczy przelew ale ona wszystko zmanipuluje i on wyjdzie na chama co powiedział że najpierw daje 200 zł a teraz że to pożyczka, ona mu oddala aby się już odczepił, to tylko 200 zł, myślała że on tak żartuje z tymi wiadomościami ale zrobił się toksyczny i się jego boi bo
  • Odpowiedz
Takze ja juz chyba odpuszczam odzyskanie tych pieniedzy bo nie chce problemow.


@Chrysopoeia: co tu dużo gadać wyczuła, że można cię zrobić w balona i czytając to miała racje. Nie dość że długo ci zajęło zorientowanie się w sytuacji (ja przedsądowe wezwanie do zapłaty wysłałbym już po trzeciej wymówce) to jeszcze na koniec odpuściłeś, bo to "tylko 200zł". Słabo, takich rzeczy się nie odpuszcza dla zasady i się walczy o swoje.
  • Odpowiedz
@Chrysopoeia: znasz jej adres? Jak tak to wysyłasz listownie/mailowo przedsądowe wezwanie do zapłaty :) gwarantuję, że jak wpiszesz termin 28 dni - z mojego doświadczenia to odda Ci jeszcze grubo przed czasem :) zda sobie szybko sprawę z tego gdy to ujrzy i zobaczy jaki błąd popełniła ;) znajomość z Tobą wtedy zakończy, ale będzie po sprawie :D ja już tak z wieloma osobami załatwiłem temat bez problemu :)
  • Odpowiedz
Nie ma to jak za 200zl wywalić do śmieci kilka lat dobrej przyjazni.


@Chrysopoeia: nazywasz to przyjaźnią? gdybyś jej nie pożyczył tych 2 stów, to byś miał tylko nadzieję że to przyjaźń, a ona by straciła tobą zainteresowanie kiedy tylko by sie zorientowała że jej nie pożyczysz
  • Odpowiedz
ta osoba zaczela mi grozic ze jesli nie przestane sie upominac o te pieniadze to ona mi narobi problemow w zyciu miedzy innymi bedzie wypisywac jakies bzdury na moj temat do mojej rodziny i znajomych XD


@Chrysopoeia: rób screeny i cisnij dalej o kase a jak zacznie siać ferment to od razu do sądu
  • Odpowiedz
Nie ma to jak za 200zl wywalić do śmieci kilka lat dobrej przyjazni.


@Chrysopoeia: 200zł to niska cena za weryfikację takiej osoby, do tego w gratisie masz już ją z głowy. Moim zdaniem warto.
Gdyby to była duża kwota to by było żal, a tak to temat ogarnięty poniżej ceny zatankowania auta.
  • Odpowiedz
Ale to nie koniec bo obecnie ta osoba zaczela mi grozic ze jesli nie przestane sie upominac o te pieniadze to ona mi narobi problemow w zyciu miedzy innymi bedzie wypisywac jakies bzdury na moj temat do mojej rodziny i znajomych XD


@Chrysopoeia: masz to od niej na piśmie? Jak tak upubliczniaj niech wszyscy wiedzą, że jest złodziejską #!$%@?ą
  • Odpowiedz