Wpis z mikrobloga

Czołem. W swoim rowerze crossowym chcę wymienić ciężki budżetowy uginacz na aluminiowy sztywny widelec. Tu pytanie- czego będę potrzebował, żeby to zrobić? Na pewno piłka do rur, żeby dociąć sterówkę. Co poza tym?

#rower
  • 8
  • Odpowiedz
@Norskee: Właśnie więcej odczuje wywalając pseudo uginacz i zyskując niższą masę.
@klintoniusz pomyśl jednak nad karbonowym widelcem, pełno tego na olx. A jak nowy to z Ali i w dwa tygodnie masz. Karbonowy zdecydowanie bardziej pracuje i to czuć, na aluminiowym trochę Cię wytrzęsie. Co potrzebujesz do wymiany? Piłke do metalu i inbusy, płaski śrubokręt i młotek do wybicia dolnej bieżni łożyska z amortyzatora. Wymiana to 10 minut z czyszczeniem sterów.
  • Odpowiedz
@GrubyKociol średnia prędkość jeśli nie jedziesz po stole ci spadnie
Zyska 1-1.5% wagi zestawu rower plus kierownik ale co z tego. Tego kilograma nie poczuje w praktyce na crossie
  • Odpowiedz
@Norskee: Właśnie więcej odczuje wywalając pseudo uginacz i zyskując niższą masę.


@GrubyKociol: ten kilogram z hakiem przy spokojnej jeździe to nic, a choćby na kostkach czy kocich łbach, nawet najtańszy amortyzator odcina wibracje.

Znając życie, to przy aluminiowym (czy jakimkolwiek sztywnym) widelcu, to i tak zacznie się kombinowanie z grubszymi oponami, więc ta przewaga w wadza zrobi się jeszcze mniejsza, a koszty pójdą do góry.

EDIT: nie jestem przeciwko majsterkowaniu
  • Odpowiedz
@klintoniusz wymieniłem na sztywny w rowerze crossowym i uważam to za dobrą decyzję.
Potrzebujesz czegoś żeby wbić szyszkę, do nowego widelca, zbić elementy sterów ze starego, a jak wymieniasz stery to czegoś do wybicia misek.
Koniecznie zwróć uwagę na poszczególne wymiary widelca żeby był zbliżony do amortyzatora.
  • Odpowiedz