Wpis z mikrobloga

Od 2 tyg. ucze się grać w szachy i wkręciłem się w temat. Gram na chess.com i za chwile skończy mi się niestety darmowy okres próbny (nielimitowane lekcje, zadania i przegląd rozegranych partii). Da sie jakoś te konto premium kupić taniej? Bo jednak cena 70/miech dość dużo. Bądź są może inne strony/appki, które oferują podobne funkcjonalności za niższą cene? #szachy #chess #chesscom
  • 9
  • Odpowiedz
@nflsteelers: gram od 2 miesiecy i tez sie wkrecilem. Kupilem premium na chess com, ale trener mi powiedzial, zeby zadania robic na lichess. Jak zrezygnowalem na chess com z premium to od razu mi dali miesiac ekstra premium, takze moze sproboj w ten sposob. Imo chess com jest przyjazniejszy dla poczatkujacych
  • Odpowiedz
@nflsteelers: Nie. Jest odwrotnie - lichess jest prosty i czytelny, każdy wyświetlony pixel jest przemyślany i użyteczny. Po prostu masz przyzwyczajenie do gapienia się na wszystko #!$%@? reklamami w każdym możliwym miejscu... więc jak coś jest proste i czytelne to wydaje Ci się odwrotnie ¯\(ツ)/¯

Już pomijam fakt, że na lichess.org grasz od ręki jednym klikiem. A na chess.com musisz się przebijać przez jakieś opcje.
  • Odpowiedz
  • 0
@Vit77: to nie wiem czy mowimy o tym samym, bo ja mam appke chess.com i ten probny 7 dniowy premium, zadnych reklam nie mam i wszystko bardzo czytelne, jak chce grac to mam zielony guzik Graj i po kliknieciu wybieram jedynie ile czasu na ruch, domyslnie jest juz wybrane 10 min wiec wystarczy Szukaj partii czy cos takiego i od razu sie gra online xd takze nie wiem co masz na
  • Odpowiedz
@nflsteelers: Lichess na desktopie na pewno jest wygodniejszy, nie wiem jak z apką, bo nie korzystam. Owszem jak chcesz tylko kliknąć guzik "graj", to chesscom jest czytelniejszy, ale jeśli potrzebujesz korzystać z bardziej zaawansowanych opcji i ustawień, to lichess jest bezporównania łatwiejszy w obsłudze. Chesscom ma dobre materiały do nauki, tworzone przez utytułowanych graczy i renomowanych trenerów. Na lichess materiały tworzą użytkownicy i ich jakość jest niesprawdzona, często ciężko zidentyfikować czy
  • Odpowiedz
@nflsteelers jak kupujesz przez stronę, a nie sklep w telefonie, jest dużo taniej.
Po jakimś czasienodkrylemnjednak, że Lichess jest dużo bardziej zaawansowany, ma mniej błędów. Trzeba tylko poświęcić mu trochę czasu. No i nie ma tyłu funkcji dla początkujących.
  • Odpowiedz