Wpis z mikrobloga

Nie mogę wyjść z podziwu, że 60% konsumentów dokonuje zakupu na kredyt tanich rzeczy. Kupują po 2-3 rozmiary z danego modelu i potem wszystkie oddają. Generalnie dziwna jest ta zależność, że osoby, które kupują po kilka rozmiarów niemal zawsze później dokonują zwrotu całego zamówienia i niemal zawsze były to zakupy na kredyt. Allegro obciąża sprzedających opłatą za to, że konsument bierze kredyt na zakup papieru toaletowego. Allegro nie pozwala na wyłączenie płatności ratalnych z ofert. Zakupy takie wcale nie napędzają sprzedaży, bo jeśli większość z nich jest potem zwracana, to tylko generują zbędne koszty i nastręczającą problemów sprzedającym. Ja rozumiem kupić mieszkanie na kredyt, lodówkę czy zestaw mebli, ale kurde bluzkę?
Bez tagów, bo musiałam to po prostu z siebie wyrzucić.
  • 3
  • 0
@darek-jg: Kiedy zgłaszają zwrot, to mam konto i dane Allegro do dokonania zwrotu środków. Tak więc oddaję kasę do Allegro. Aż mnie korci, żeby wstawić screen, jak wyglądają zwroty. Niemal każdy po 2-3 rozmiary z tego samego modelu i wszystkie zwracane. Jeszcze potem sprawdzam, czy na pewno wszystko jest ok i wszystko co do centymetra zgodne z tabelą wymiarów podaną w opisie. Oczywiście wysyłka i zwrot za darmo w ramach Smart.