Wpis z mikrobloga

mam Xiaomi note 12 za 1k, telefon, który ma podzespoły Xiaomi z 2018, a wszystko najnowsze i telefon jest wolny i sprawia mnóstwo problemów, ładowanie, czujnik zbliżeniowy.

najgorsze jest właśnie dzwonienie, nie słychać mnie, mikrofon siada cały czas, nie da się pracować.
jak najlepiej oddać go na rękojmie. wypisać usterki i wnioskować o zwrot kosztów lub wymiana na inny model?

#prawo #android #telefony #xiaomi
  • 7
mam Xiaomi note 12 za 1k, telefon, który ma podzespoły Xiaomi z 2018,a wszystko najnowsze


@stuwykopek: nie bardzo rozumiem ten tekst. Redmi ntoe 12 (bez zadnych pro itd) mial premiere w styczniu 2023 roku, jak moze miec podzespoly z 2018?

Co sprawia ci problemy, bo lakoniczne opisanie "ladowanie" "czujnik zblizeniowy" to jest troche malo, zarowno zeby ci pomoc, jak i zeby ktokolwiek uznal ci rekojmie.

Z xiaomi jest tak, ze robisz
@PurpleHaze: metafora, że telefon jest zbyt ciężki na ten system. na forach jest często opisywany ten model, że chińczyki opróżnili magazyny i stworzyli taki telefon, co jest wolny, a jak chcesz szybki to płać za Pro.
wiele kabli, wiele kostek. czasem w ogóle nie ładuje, czasem 10 procent w godzinę, czasem pokazuje szybkie ładowanie, czasem normalne, na tym samym kablu te przeskoki z szybkiego na zwykłe.
factory reset nie robiłem, ale
@PurpleHaze: robię reset. telefon jest za slaby na ten OS tak jak na forach mówią. ale po odinstalowaniu syfu choć lepiej działa to nadal mikrofon siada, prawie cały czas nie słychać mnie na głośnomówiącym, na słuchawce co jakiś czas. dam znać co z resetem
@PurpleHaze: Chłop ma trochę racji.
Procek w RN12 to snapdragon 685 który jest snapdragonem 680(6nm) który jest snapdragonem 662(11nm) w mniejszym procesie który jest uciętym snapdragonem 665(14nm)
Snapdragon 665 wyszedł w 2019 więc ma z 5 lat.
5 lat i masz te same rdzenie, to samo gpu jedynie taktowania +25%.
@Kiciuk: @stuwykopek Macie racje, tylko ze nikt na rekojmie nie przyjmie telefonu, bo jest za wolny i ma stary procek.

Jak factory resert nie pomoze i latwo udowodnisz usterke, bo mikrofony sa zrypane.
To jest juz dobra podstawa do dochodzenia swoich praw.

Pierwsze co zrobi sklep, o ile to gdzies odda to bedzie factory reset. I odesla ze dziala ¯\(ツ)/¯