Wpis z mikrobloga

Witam od ponad tygodnia mam 6 miesięcznego Owczarka Australijskiego co zrobić aby nie bał się panicznie obcych i na nich nie szczekał a także nie był agresywny wobec innych psów. Wydaję mi się że powodem dlaczego jest taki dziki jest to że w hodowli rzadko był wypuszczany z kojca i z wieksza iloscia ludzi nigdy nie mial kontaktu. Mam w planach wziaść go do psiego przedszkola ale pierw chcialbym go chociaż troche lekko ulożyć bo inaczej poprostu "wyrwie" mi ręke...... #psy #tresura #zwierzeta #owczarekaustralijski
  • 8
  • Odpowiedz
@nikodem14: powody mogą być różne. To zawsze indywidualna sprawa. Im szybciej zajmie się specjalista tym lepiej. Próbując sam tylko spóźniasz to i dodatkowo możesz zrobić coś źle.
  • Odpowiedz
@nikodem14: kupowanie psa bez socjalizacji z kojca... No będziesz miał mocno pod górkę. Idź nie do psiego przedszkola z posłuszeństwem, bo teraz to średnio istotne. Szukaj kogoś, kto ogarnia w komunikację i wprowadzi ci go w stado spokojnych psów
  • Odpowiedz
  • 0
@r__k: Nie wiedziałem że tak będzie jechałem po niego kilka H a jak tam przyjechałem to biegał po ogrodzie z innym psem i zachowywał się normalnie a hodowla była w dość bezludnym miejscu gdzie ciężko o jakiś losowych ludzi.
  • Odpowiedz
@nikodem14: na przyszłość - prosisz hodowcę o FILMY z socjalizacji szczeniaka, zanim pojedziesz ;)
Mleko się rozlało, aussiki to dość wrażliwe psy, więc serio, poszukaj kogoś, kto robi fajne grupowe spacery, ale fajne, nie z psami siedzącymi w kółku, nie ze "skupianiem się na właścicielu", tylko nastawione na socjal
  • Odpowiedz
  • 0
@r__k: właśnie mam w planach pójść na taki grupowy spacer najwyżej jak będzie za bardzo szczekał itd to umówię się na jakieś zajęcia indywidualne czy coś
  • Odpowiedz
@nikodem14: jak będzie szczekał i nie dostaniesz sensownych rad z to szukaj innego speca.
Tylko nie spacery typu "wszystkie psy na smyczach idą gęsiego" ;) szczeniaki muszą się bawić, bo w zabawie się uczą najwięcej, ale dobrze by było, żeby prowadzący nadzorował zabawę. A jakby był przy tym jeszcze jakiś sensowny dorosły pies, który by to kontrolował, to już w ogóle...
  • Odpowiedz