Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy mam do wyboru nowszą i starszą wersję tego samego modelu roweru i różnią się amortyzatorem:
starszy 2022 ma ROCK SHOX 35 Silver TK (29) Boost, 120 mm, Solo Air / TurnKey / Maxle Stealth 15 mm thru axle
nowszy 2023+ ma SR SUNTOUR Raidon 34 LOR DS (29") Boost, 120 mm, air / 15 mm thru axle
Który wybrać?
#rower #rowerelektryczny #mtb #pytanie #pytaniedoeksperta

który wybrać

  • starszy ROCK SHOX 35 Silver TK Boost 60.9% (14)
  • nowszy SR SUNTOUR Raidon 34 LOR DS Boost 39.1% (9)

Oddanych głosów: 23

  • 12
  • Odpowiedz
@andromenda: Spójrz też na koszt serwisu. Ewentualnie dostępność części, koszt części, łatwość serwisu wykonana samemu (filmiki instruktażowe). Mam dwie generacje Recon silver tylko na 27,5". Stary nadal działa, a nowy chyba się nie doczeka premiery( ͡° ʖ̯ ͡°) Dodam, że nawet ten starszy daje radę i to w trudniejszym terenie. Z suntourem nie miałem styczności, więc się nie wypowiem( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@andromenda: oba to niska półka (ale nie złom). RS35 to w ogóle synonim oszczędności i ludzie o niskiej kulturze technicznej potrafią go zajechać w jeden lub dwa sezony.

Oba też są zupełnie serwisowalne z dostępnymi częściami... ale to już jest ten level, że roczny serwis kosztuje połowę tego za ile wyrwiesz nowego, więc wracamy do pierwszego zdania ;)
  • Odpowiedz