Wpis z mikrobloga

Uważajcie na wpłatomaty Euronetu i obsługę w Velobanku.

Sytuacja sprzed 2 dni, godzina 21.. Wpłacam pieniądze we wpłatomacie, jak zazwyczaj. Akurat były to bardzo ale to bardzo potrzebne środki na przelew, który musiałem wykonać do 22. Kwota: 2000zł.

Wygenerowałem numer BLIK, wpisałem, potwierdziłem w apce Velobanku. Włożyłem pieniądze, bankomat liczy, liczy... nagle stwierdza, że urządzenie chwilowo nieczynne. Pieniądze zostały we wpłatomacie.

Dzwonię na infolinię Euronetu. Po wyjaśnieniu co się stało, otrzymałem informację, że generalnie Euronet nie odpowiada za transakcje w ich bankomatach, że trzeba się kontaktować z bankiem. Próowałem wyjaśnić panu z infolinii, że przecież to nie jest bankomat Velobanku, tylko Euronetu, i że to Euronet zatrzymał te środki a nie bank. Na nic się to zdało, totalne olanie tematu i odesłanie do banku.

No dobrze, skoro tak się bawimy, to dzwonię do banku. 50 minut rozmowy o tym, że pieniądze JEŚLI się znajdą we wpłatomacie, to do 30 dni będą na koncie.

30 dni. Jeszcze raz powtórzę, 30 dni. Na 30 dni zabrane pieniądze przez niesprawne urządzenie, które notabene okazuje się, że robi to dosyć często. Ten jeden konkretny wpłatomat. 30 dni, pieniądze, które były NIEZBĘDNE na już w tym samym dniu na koncie.

Obsługa klientów Euronetu jest dramatyczna, olewczy stosunek do problemu i zrzucenie winy na inne instytucje. Obsługa banku nie mająca pojęcia jak obsłużyć szybko klienta, tylko każą czekać 30 dni. Takie rzeczy powinny być załatwiane natychmiastowo. To nie wina klienta, że dostawca usług dla banku jest skończonym idiotą.

Uważajcie, nie korzystajcie z tych patologicznych maszyn. Ja na pieniądze pewnie poczekam miesiąc, dwa, o ile się znajdą, a ktoś przypadkiem nie stwierdzi że takiej wpłaty w ogóle nie było.

Pozdrawiam wykopowiczów, nie pozdrawiam Euronetu i Velobanku.

#bank #euronet #velobank #kradziez #wplatomat #bankomat
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@Stan_Przedzawalowy: konto założone już, dawno, korzystam z innych banków, akurat miałem wpłatomat euronetu pod nosem, a innych banków nie, więc chciałem wrzucić na VeloBank.

Człowiek uczy się całe życie. VeloBank olewa dalej sprawę i informuje o 30 dniach, a w Euronecie sprawdzają czy dostali reklamacje z banku.

Generalnie wpłatomaty niestety pójdą u mnie w zapomnienie, nie mogę sobie pozwalać, żeby ktoś moją kasą dysponował przez miesiąc.
  • Odpowiedz