Wpis z mikrobloga

Mireczki, w jaki sposób trzeba myć zęby?
Muszę wymieniać szczoteczkę co 2 tygodnie, bo już się nie nadają…
Nauczony byłem, że mam mocno szorować zęby, ale może trzeba myć je delikatniej? ()/
Czy one się umyją, jak je będę mył delikatniej?
#ortodoncja #stomatologia
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@fajfusiarz tylko że jak je myję w łagodniejszy sposób, to czuję, że one nie są umyte, muszę je mocno szorować - wtedy czuję, że są umyte. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może to przyzwyczajenie… Pamiętam jak ludzie mówili, że wymieniają szczoteczki co pół roku, to się wtedy mocno zdziwiłem.
A potem szczoteczka do wymiany po 2 tygodniach…
  • Odpowiedz
@TrexTeR: kup szczoteczkę elektryczną z czujnikiem nacisku. Zębów się nie szotuhe, tylko oczyszcza ruchem wymiatającym. Ale lepiej kupić szczoteczkę elektryczną, wtedy tylko przykłada się ją na chwilę do zęba.
  • Odpowiedz
@TrexTeR: Za mocno nie można przyciskać. Z tym, że oprócz siły nacisku ważna jest też odpowiednia technika. Mnóstwo ludzi źle szczotkuje.Ja polecam szczoteczkę oral b io 6. Trochę droga, ale leczenie jednego zęba potrafi być droższe... Za to świetnie czyści. Używałem w życiu kilku szczoteczek i jestem bardzo zadowolony z tej io, moja dentystka mnie chwaliła za wybór. Do tego też ta szczoteczka pokazuje kiedy za mocno a kiedy za lekko
  • Odpowiedz