Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam pytanie do speców od komputerów.
Na wielu filmikach w internecie, autorzy wymieniając RAM lub dyski w notebookach mając założone te super cienkie jednorazowe rękawiczki gumowe.
Czy faktycznie jest uzasadnione stosowanie takich rękawiczek przy takich czynnościach?

#komputery #laptopy #ram #elektronika #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
@Adaslaw: w zestawach śrubokrętów dodali mi tą opaskę antystatyczną ale nie wiem gdzie to podpiąć, nigdy nic nie #!$%@?, ale jak tak straszą to jak robię komuś to chociaż dotykam metalowej klamki od drzwi chwilę wcześniej żeby się wyelektryzować jakby co - jak mi się przypomni...
  • Odpowiedz
Na wielu filmikach w internecie, autorzy wymieniając RAM lub dyski w notebookach mając założone te super cienkie jednorazowe rękawiczki gumowe.

Czy faktycznie jest uzasadnione stosowanie takich rękawiczek przy takich czynnościach?


@Adaslaw: gumowych czy tam nitrylowych albo lateksowych? Absolutnie żadne, to wyłącznie moda, małpowana z youtubera na youtubera.
Jakiś tam sens ma stosowanie specjalnych bawełnianych rękawiczek do prac precyzyjnych - nie zostawiasz odcisków palców tam, gdzie ich być nie powinno, ale tu
  • Odpowiedz
@Adaslaw: @Jarek_P jedyny sens jest taki, że kończysz robotę z czystymi paluchami, i nie musisz 20minut szorować szczotą i pastą BHP z srebrowej pasty termoprzewodzącej i innego kurzu ;)
  • Odpowiedz
@Adaslaw: a otwierałeś ty kiedy używany komputer albo konsolę? Ilość syfu w środku potrafi zaskoczyć, a część ze śmieci które wyjmujesz np. z osłon wentylatorów albo zakiszony pot zgromadzony w zakamarkach padów naprawdę podowuje uniesienie brwi. Generalnie rękawiczki nosi się że względów higienicznych.
  • Odpowiedz