Wpis z mikrobloga

Zbieram się powoli do wyboru sprzętu do mieszkania na który mam zamiar polować w jakichś promocjach.
Zastanawiam się nad tym co wziać, bo co człowiek to opinia, strony typu agdmaniak czy panagd znam, ale zdaje mi się, że oni są w stanie polecić każdy sprzęt i znają się na tym tylko na tyle ile można przeczytac w ulotce producenta, zaś kwestie awaryjności nie są brane pod uwagę. A dla mnie to jest istotne, bo specjalnych bajerów nie potrzebuję.

Czekam, na propozycje, uwagi itd.
Budżet teoretycznie z 25k, ale wolałbym wydać jak najmniej, nie chcę płacić za coś czego nie będę używał, tym bardziej, że wykończenie mieszkania pochłania inne wydatki.

Wstępnie dobrałem sobie pralkę i suszarkę LG, raczej do 5-6k taki zestaw, z tego co wiem należy brać serie sprzed 2024, bo te nowe są produkowane w Chinach. Pralkę można za pomoca apki programować, nie wiem czy będę tego używał, ale może faktycznie te ich magiczne programy robią coś więcej. Suszarka co najważniejsze ma pompę ciepła i automatycznie czyszczący się skraplacz, i mają wymienne łożyska. Choć liczę, że nie będę musiał z tej uprzejmości korzystać ;)

W dalszej kolejności jest lodówka, raczej wezmę Samsunga, niestety wyszło, że musi być do zabudowy. Dobrze, żeby zamrażalnik był pojemny, bo jestem mięsożerca i skupuje hurtowe ilości na promkach :) Przyglądałem się modelom w okolicach 3k, myślę, że nie ma co tutaj cudować. Bo one niczym się nie różnią, a bajery mnie nie interesują. Jak chłodzi, nie szroni się, nie psuje nie harczy to wystarczy.

Piekarnik - nie mam pojęcia, przyglądałem się na Samsung/Electrolux, jedyny wymóg to prowadnice teleskopowe. Piekę może sporo, ale to głównie mięso w rękawie, czasem jakieś ciasto itp. okazjonalnie coś więcej. Więc pyroliza mi potrzebna (nie brudzę, a jak ubrudzę to od razu czyszczę), magiczne programy parowe itd. Myślałem, żeby wziąć jakiś tańszy Samsunga, bo obecnie w wynajmowanym mieszkaniu jest taki i jest super.

Płyta, to w zasadzie sprowadza się do obsługi, chyba wszystkie "lepsze marki" korzystają z Schott Ceran, mam i mam w planach dokupić jeszcze wielkie patelnie, więc patrzyłem na jakieś Boshe z łączonymi polami, ale to wyjdzie w trakcie co będzie się opłacało kupić, jak wpadnie dobra promka. Chyba, że ma ktoś jakiś konkretny model/markę na którą warto zwrócić uwagę.

Okap ???

Zmywarka - sam nie wiem Bosh? Electrolux? 60tka, automatycznie otwieranie drzwi, stalowe dno, szuflada na sztućce. Niby mam Bosha w tym mieszkaniu - myje super, ale czytałem coś o tym magicznym obrotowym ramieniu Electroluxa i sam nie wiem. Tutaj też widzę, że nie ma sensu dopłacać nie wiadomo ile. Wcześniej myślałem nad Boshem z Zeolithem, ale wydaje mi się dopłata 1,5k do magicznego złoża suszącego, gdzie i tak zmywarkę zawsze nastawiam na noc mija się z celem. Grunt, aby nie padła. Dbać o sprzęt umiem, raz w mięsiącu myję filtry, puszczam długi program na max temp ze środkami myjącymi, pilnuję soli, więc reszta to kwestia producenta.

TV - 55/65/75 Nic specjalnego, nie gram, filmy jakieś tam oglądam, pewnie na dużym ekranie więcej. Bylebym nie klął na oprogramowania, jakąś tragiczną jakość obrazu czy dźwięku. Nie potrzebuję nic specjalnego, a pewnego stąd raczej odrzuciłem TCL i kieruję się ku Samsungowi, ale celowałem w starsze tańsze modele. Mo

Odkurzacz i robot sprzątający - Odkurzacz sam nie wiem czy pchać w te akumulatorowe, kupić jakiś mały na kablu, czy Karchera WD3. Robot dobrze, żeby mopował (mopował, a nie tarł brudną ścierą po podłodze). 50m, panele laminowane + płytki, dywanów nie planuję, choć może jakiś mały. Brak zwierząt.

#agd
  • 12
Pralkę można za pomoca apki programować, nie wiem czy będę tego używał, ale może faktycznie te ich magiczne programy robią coś więcej. Suszarka co najważniejsze ma pompę ciepła i automatycznie czyszczący się skraplacz, i mają wymienne łożyska. Choć liczę, że nie będę musiał z tej uprzejmości korzystać ;)


@Inozythol: łożyska w suszarkach nie są szczególnie awaryjnym komponentem, więc nie sądzę. A apka jak najbardziej się przydaje - zajebista metoda szybkiego sprawdzenia,
  • 0
@Jarek_P: Siemens to Bosh. Zastanawiam się jeszcze właśnie nad Elextroluxem. Są tańsze oferują to samo plus to ramię teleskopowe, a ceny mają niższe. Nie wiem tylko jak z awaryjnością. W moim otoczeniu wszyscy mają Bosha i raczej nie słyszałem, żeby się psuły. Ale kusi ten Elextrolux.
Dzięki i tak
Czekam na jakieś dalsze wskazówkę.
@Inozythol dobrze analizuj “promocje” marketów. Kupiłem cały nowy sprzed AGD w tym tygodniu a śledziłem ceny i promocje już z miesiąc czasu. Np zmywarka którą kupiłem normalnie wszędzie kosztuje 3700(allegro, inne mniej znane elektromarkety) a w promocji “wielopaki” jej cena nagle wzrasta do 4500 ;)(bo na RTV euro czy mediaexpert cenę masz też 3700 ale tylko przy użyciu jakiegoś super promocyjnego kodu a ten kod nie łączy się z promocją wielorabatow) więc
  • 0
@Boroborro: Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego już zaczynam obserwować ceny. Tylko nie wiem co brać prócz pralki i suszarki.
Co do Bosha i zwrotu faktycznie płyta + pierkanik, ale żeby na tej ich #!$%@? stronie sprawdzić jaki konkretnioe ten zwrot dostanę za wybrane modele to trzeba tam spędzić tyle czasu, że skutecznie mnie to zniechęciło przynajmniej na dziś :)
@Inozythol: jak oglądałem filmik to ten maxi space wydaje się ciekawy. Co do bosch / siemens dla mnie na minus brak automatycznie otwieranych drzwi (przynajmniej w tych modelach na które patrzyłem tj. do 3k)
@Cubbylitto ja mam zmywarkę bosha za 3500 kupiona w promce za 2800 i ma otwieranie. W sumie w promce była dobry miesiąc więc podejrzewam że to cykliczna. @Inozythol bosh i Siemens przoduje w rankingach zmywarek, co do electroluxa to w sumie nie wiem szczerze mówiąc ale wydaje mi się że chyba nawet whirlpool wypada lepiej