Wpis z mikrobloga

Przeskanowałem ręcznie rodzicom kanały TV bo mux2 odbierał z innego słabego nadajnika i obraz szatkował. Teraz jest ok ale pojawił się problem z kolejnością kanałów. To znaczy numery mają ok - zgodnie z LCN(TVP 1 na 1, TVP 2 na 2, TVN na 5, TVP INFO na 34 itd) jedynie kolejność przy przełączaniu CH+ / CH- jest pomieszana. TVP 1, TVP 2, TVP 3, TVP Historia(zamiast Polsatu na 4) itd. Dlaczego tak się stało? Dekoder to jakaś bazarowa WIWA(mały odbiorniczek wpinany bezpośrednio do HDMI). Testowałem wszelkie ustawienia. LCN włączony. sprawdzałem opcję sortowania po: ONID, ID, wg. nazwy, wg LCN ale bez skutku. Wszystkie kanały odbierane są z jednego nadajnika patrząc na dane ze strony radiopolska.

Kanał: 34 MUX3, 36 MUX 2, 43 MUX 1, 45 MUX 6, 7 MUX 8

#telewizja #elektronika #it
#pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@rybeczka: edytując pewnie tak, ale gdy trzeba będzie przeprogramować bo znów coś pozmieniają z sygnałem wszystko powróci? Wcześnie kolejność raczej była zachowana od razu po wyszukaniu kanałów.
  • Odpowiedz
  • 0
@rybeczka:

Resetowałem do ustawień fabrycznych. Nie ma znaczenia który mux najpierw przeskanuje. Kanały na liście ustawiają się tak, że najpierw są chyba z MUX3 potem z innego. Wcześniej normalnie były w kolejności jak jest w LCN i to mi odpowiadało.
  • Odpowiedz