Wpis z mikrobloga

mircy, czy coś mnie ominęło, czy pielęgniarki zarabiają teraz jak programiści?
żona kumpla podobno wyciąga 25k, co prawda #!$%@? na 3 etaty, pracuje po 16h dziennie, okrągły tydzień, ale piniądz jest.
inna ciotka mówi, że idzie idzie teraz na emeryturę i będzie „na kontrakcie” dorabiać „2 dni w tygodniu i 10 tysięcy wpadnie”

ja się mentalnie zatrzymałem na czasach, gdzie pielęgniarki były niedoceniane jak nauczycielki i zarabiały minimalną (co było fatalne), a teraz mam wrażenie, że wajcha w drugą stronę (co też jest fatalne, bo mam bul dupy)

czy #pielegniarka25k stała się faktem?


#pielegniarstwo #zarobki
powodzenia - mircy, czy coś mnie ominęło, czy pielęgniarki zarabiają teraz jak progra...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@powodzenia: prawda i nieprawda. W czasie pandemii na narodowym szpitalu zarabiali takie pieniądze kosmiczne że za dwa czy 3 miesiące kupowali sobie auto nowe z salonu. Więc prawda.
  • Odpowiedz
u mnie znajomy dentysta narzeka na zarobki 18 tyś na miesiąc.. i ogólnie wkurzają go ludzie co przychodzą na nfz i np nfz płaci mu za znieczulenie 13 zł a on kasuje ludzi po 60zł ... a uwaga zapytałem ile płaci za jedno znieczulenie to 3 zł :D

ps na koncie pacjenta jak byliście na nfz równiez macie wypisane ile co kosztuje i to są normalne stawki rynkowe.
Dentysci tak kasują że
  • Odpowiedz
@powodzenia: prawda, a te wszystkie dobre fury to pielęgniarki, oczywiście zaraz obok tynkarzy i budowlańców na własnym rachunku, którzy między obiadem w knajpie z * michelin a partyjką golfa, kładą kafelki i regipsy.
Myślisz, że po co mercedes robi te wycieraczki z dyszami za 600zł sztuka- dla budowlańców żeby tynk i gips łatwiej schodził z szejsety jak wraca z budowy.
  • Odpowiedz
@powodzenia: w pielęgniarstwie można pracować na nocki, dnie, doby. Można na własną działalności i brać auta w leasing. jak się postarasz to można siedzieć w pracy 48h. Za takie wyniszczenie życia na chyba każdym poziomie to żadne pieniądze nie wynagrodzą (Tu wtrącenie że większość pielęgniarek nie kończy tak katorżniczej pracy po uzbieraniu na dom/mieszkanie, tylko pracują tak cały czas bo ciężko zrezygnować z połowy pensji. Dodatkowo na działalności masz mało urlopu,
  • Odpowiedz
@powodzenia: Aż specjalnie założyłem konto, żeby odpowiedzieć, bo akurat różowa jest pielęgniarka i sporo o tym wiem. Generalnie w szpitalach jest siatka płac i tak pielęgniarka z mgr zarabia więcej niż z licencjatem, a specjalistka mgr jeszcze więcej. Zazwycaj jest to jednak jedynie bait, ponieważ w większości szpitali w dużych miastach wszystkim pielęgniarkom, niezależnie od wykształcenia płacą tą najniższą pensję - na ten moment jest jest coś ok. 6k brutto. Moja
  • Odpowiedz