Wpis z mikrobloga

NR 243 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI
ALFABETYCZNA

Głowa rodziny - Family Guy

Twórcy: Seth MacFarlane i David Zuckerman
IMDb: 8.1/10
https://www.imdb.com/title/tt0182576/
https://upflix.pl/serial/zobacz/family-guy-1999
Gatunek: animacja komedia

Ten sam pomysł co w Simpsonach - czyli zróżnicowana rodzina pod jednym dachem. Z tym, że trochę podkręcona i bardziej “chamska”.

Czy polecam? Ostry humor i śmianie się ze wszystkich, to zdecydowanie co definiuje ten serial. Nie jestem jakimś wielkim fanem jak Futuramy ale jak się nawinie to obejrzę (choć Peter czasem mnie irytuje).
Nie zapomnę jak zachodziłem w głowę na Wspaniałej pani Maisel skąd znam ten głos (Lois) bo twarzy nie znałem :)
Jak ktoś woli więcej konsekwentnej kontynuacji to polecam F is for Family
WLADCA_MALP - NR 243 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI
ALFABETYCZNA

Głowa...

źródło: family

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP chamski, rasistowski i wulgarny, a to dopiero pierwsze zalety tego serialu ( ͡º ͜ʖ͡º). Nie oglądam regularnie, ale czasem puszczę do kotleta i zawsze dobrze się bawię ;)
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: też pamiętam z tv. Bardzo lubię, trzeba nadrobić kilka ostatnich sezonów, tak samo jak z Futuramą i South Parkiem. Z Panią Maisel miałem podobnie, też cały czas z tyłu głowy miałem Lois, chociaż tutaj skojarzyłem od razu bo widziałem kiedyś filmik z nagrywania dubbingu do FG i widziałem te twarze.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Amerykanie bardzo lubią kręcić seriale, w których głowa rodziny, lub po prostu główny bohater - biały mężczyzna jest nieudacznikiem, często o niskiej inteligencji i kiepskiej aparycji.
To wygląda wręcz na programowanie społeczne #!$%@? w ludziach.
The Simpsons, Family Guy, Futurama, The Flinstones, The Jetsons, Married with children (Al Bundy), a nawet Kaczor Donald.
  • Odpowiedz
@bezkonta: z drugiej strony każdy z nich ma ładną żonę, dzieci (te już mniej bystre), własny dom, który potrafi utrzymać z jednej gównoroboty, przyjaciela mieszkającego obok i czas na hobby po pracy, nawet jeśli to oglądanie tv z piwem czy kręgle. Dla wielu to wygryw a nie nieudacznik.
  • Odpowiedz
@bezkonta: Jest tak ponieważ komedia nie może istnieć bez odwracania oczekiwań. W krainie matriarchatu główne seriale komediowe opierałyby się na niekompetencji głowy rodziny, którą jest kobieta. Można z tego wysnuć wniosek, że fakt, który zaobserwowałeś jest potwierdzeniem istnienia patriarchatu.
  • Odpowiedz