Wpis z mikrobloga

@Piottix: Taki adapter musiałby mieć w środku przetwornik analogowo-cyfrowy żeby to zadziałało, a z tego co mi wiadomo to takie sprzęty nie istnieją.
Najprościej byłoby spróbować połączenia ze zwykłym adapterem USB-C do USB-A.
  • Odpowiedz
@Piottix: W sumie opis wszystko wyjaśnia:

Adapter mini Jack 3,5mm do USB to urządzenie, które umożliwia przesyłanie sygnału cyfrowego do urządzeń takich jak np. radia samochodowe.


Telefon nie jest w stanie przesłać sygnału cyfrowego przez wyjście jack, a takiego właśnie sygnału oczekują twoje słuchawki.
  • Odpowiedz
@Piottix: Słuchawki na USB czyli takie, które mają niejako swoją kartę dźwiękową można spróbować podpiąć taką przejściówką. Nie wiem czy ta, którą pokazałeś wspiera OTG, bo bez tego chyba nie będzie działać nic podpiętego przez USB no i dla pewności najlepiej sprawdzić czy telefon też obsługuje OTG, Na szybko znalazłem, że jest aplikacja w sklepie play o nazwie "OTG Checker" oczywiście jeśli chodzi o telefon na androidzie.
  • Odpowiedz
@Piottix: Sprawdziłem właśnie przejściówkę micro usb-> usb A OTG na telefonie i 2 kontrolery w tym steam controller bez baterii działały bez problemu, tak samo pendrive, niestety nie mam słuchawek ani karty dźwiękowej na USB, żeby sprawdzić.
  • Odpowiedz