Wpis z mikrobloga

Od stycznia 2024 roku w jednym z wynajmowanych mieszkań na terenie Gdańska na masową skalę dochodziło do podrabiania i przerabiania dokumentów, m.in. kart pobytu, polskich i zagranicznych dowodów osobistych, praw jazdy, paszportów, wiz. Pojedyncze dokumenty na czarnym rynku kosztowały nawet kilka tysięcy euro, w zależności od ich rodzaju oraz stopnia podrobienia. Według śledczych komplet mógł kosztować nawet 11 tys. euro. Straż Graniczna poinformowała w poniedziałek o zatrzymaniu w tej sprawie 25-letniej obywatelki Ukrainy.

Służby ujawniły na miejscu 2750 sztuk gotowych dokumentów, których czarnorynkowa wartość może wynosić nawet 14,5 mln złotych.


https://wydarzenia.interia.pl/pomorskie/news-wielki-przekret-25-letniej-ukrainki-w-polsce-miliony-zlotych,nId,7452355
#ukraina #kryminalne #gdansk
  • 13
  • Odpowiedz
@FrasierCrane nic nowego. Wejdź na grupy ukraińskie w Polsce i znajdziesz dziesiątki postów, że ktoś może wyrobić komuś prawko albo kartę pobytu, paszport. Były takie sytuacje, że jedna typiara miała 3 paszporty i pobierała 3x 500+.
  • Odpowiedz
Były takie sytuacje, że jedna typiara miała 3 paszporty i pobierała 3x 500+

@crazykokos: dasz oczywiscie przyklad? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo wyrobienie to nie koniec, ktos to jeszcze sprawdza
  • Odpowiedz
@e_mati tak, napisałam dziś z 1000 komentarzy pod randomowymi wpisami. Pod jakimś o piłce nożnej też napisałam, chociaż mnie nie interesuje nie oglądam. Tak działa wolność słowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Pojedyncze dokumenty na czarnym rynku kosztowały nawet kilka tysięcy euro, w zależności od ich rodzaju oraz stopnia podrobienia. Według śledczych komplet mógł kosztować nawet 11 tys. euro.

@FrasierCrane za tyle to można było legalnie ogarnąć w PiSie. No ale już nie rządzą i źródełko wyschło
  • Odpowiedz