Wpis z mikrobloga

Ktoś mi może wytłumaczy, gdzie albo skąd handlarze pozyskują samochody na sprzedaż? Szukam od dłuższego czasu busa, - brygadówki. Mały budżet bo max chce wydać 35k i większość ogłoszeń to handlarze. Czasem dochodzi już do takich akcji, że handlarz kupuje od handlarza i dorzuca swoją marzę. Biorąc to pod uwagę, zastanawiam się skąd je biorą? Bo prywatnych ogłoszeń, przynajmniej w tej kategorii właściwie brak. #motoryzacja #busiarze #samochody #otomoto
  • 6
  • Odpowiedz
@patryk747: firmy (prawie zawsze pierwsi wlasiciele busów) i handlarze mają pochwytane. Firma troche taniej pusci handlarzowi i ma #!$%@? na potencjalnego klienta. Ryzyka (za różnice w cenie) bierze handlarz. I ta k sie kreci ten swiat
  • Odpowiedz
  • 0
@hans-olo-olo może jest to jakieś wytłumaczenie. Raz przez przypadek, obserwowałem busa który przez dość specyficzne oklejenie miał historie na olx przy akompaniamencie 3 handlarzy. Najpierw za około 15k, ktoś go chciał sprzedać, i tak potem szło 22 tysiące, 27 bodajże, koniec końców sprzedał się za 33k. Wszystko super, bo nie mam nic przeciwko bizensowi jakom jest handel samochodami, tylko na początku brał olej, a potem już nikt o tym nie wspominał. Ba!,
  • Odpowiedz
@patryk747: zaleta sprzedaży handlarzowi jest taka, że właśnie na sprzedaży kończy się temat,
jak auto jest na firmę i sprzedaje się osobie prywatnej to jest lipa straszna bo osoba prywatna ma rękojmię i może truć dupę o wszystkie usterki jakie się pojawią,
a od firmy do firmy to nie ma takich tematów
  • Odpowiedz