Wpis z mikrobloga

Jak ludzie się uczą jakiś fachów budowlanych. Próbowałem pracować jako pomocnik murarza i chciałem nauczyć się murować. To przez kilka miesięcy robiłem tylko zaprawę i docinalem bloczki. I #!$%@? się nauczyłem, tylko depresji dostawałem od tych pijackich mord.
#przegryw #budownictwo
  • 13
  • Odpowiedz
Jak ludzie się uczą jakiś fachów budowlanych


@styxu: Mam kolegę po technikum budowlanym z podobnym kiedyś problemem. Rozwiązanie sytuacji było tylko jedno, zmieniać ekipę. Najlepiej dorwać kogoś się do roboty u kogoś w miarę młodszego. Może jeszcze żeby nie trzaskał samej deweloperki, bo tam z miejsca nie zaczniesz wykonywać lepszych prac bo liczą się tylko metry.
  • Odpowiedz
@styxu zaprawę zrobić umiesz, odciąć bloczka, obserwuj lub przypatrz się jak się łapie poziom, która warstwa najważniejsza co gdzie jak i jak operuje majster i później próbuj. Nie licz na kogoś że ktoś przyjdzie i powie co i jak, sam obserwuj, analizuj a później możesz coś działać.

  • Odpowiedz
a to nie jest tak, że majster specjalnie ukrywa jak to się robi, żebyś ty mu cały czas wykonywał najcięższy element pracy <noszenie zaprawy i pustaków>, a on będzie mógł mieć stawkę 2x wyższą od ciebie.
@styxu: @stonemerk @milosh345
  • Odpowiedz
@analboss wydaje mi się że to już nie te czasy, majster o ile widzi że nie ma następcy w postaci syna który to #!$%@? bo stary się dorobiła o ile był ogarnięty i zapewnił młodemu lepszy byt np skierował na studia budowlane to będzie miał #!$%@?.
  • Odpowiedz
@styxu: synek, niewiem jak inni ale ja zrobiłem tak: robisz u siebie remont z pomocą internetu uwzgledniajac opcje by spróbować do danego problemu jak najwięcej z dostępnych opcji a jednocześnie eliminując te zbędne w fazie planowania. Sprawdzasz które elementy wychodzą Ci najlepiej/ sprawiają najwięcej satysfakcji. Wrzucasz ogłoszenie w neta że wykonasz dane usługi i wykonujesz "testy na produkcji" czyli nabierasz doświadczenia biorąc za to hajsy. Na tym etapie ważne jest by
  • Odpowiedz
@styxu: a spróbuj popatrzeć na jakieś poradniki w internecie i w kolejnej pracy mów że umiesz to nabierzesz praktyki
  • Odpowiedz
@styxu: Najpierw podpatrywać, zmienić budowę, mówić że już 3 miesiące murowałeś i próbować samemu.
Jak ktoś cię będzie opieprzac że źle robisz to mów że #!$%@? z poprzedniej budowy cię tak uczyli.

Budowlanki uczysz się zrzucając odpowiedzialność na innych.
  • Odpowiedz
Jak ludzie się uczą jakiś fachów budowlanych


@styxu:

Masz tysiac filmów na YouTube, zaczynasz od jakiejś drobnej robótki u siebie, potem u znajomego robisz coś co nie musi być piękne (oświetlenie garażu, kafeki w piwnicy, budowa drewnianej altanki, itp.), a potem łapiesz zlecenia i już uczysz się w pracy.
  • Odpowiedz