Wpis z mikrobloga

@Benn zwiedziłem zadupia i wsie na ,,zachodzie". Bieda z nędza tyle ile Niemiec zostawił to mająz budynki drogi, na wschodzie po PGRaxh nie ma śladu albo zostały straszące nieużytki gdzieś bliżej granicy.
Sama bratowa jak przyjechała na Lubelszczyznę była w szoku jakie ładne domy, nie 100 letnia buda z cegły glinianej i lokalne drogi z cegły. Udawacie się tym zachodem.
A mistrzem robienia lachy ,,zachodowi" był typ z którym pracowałem w wawie
  • Odpowiedz
@Benn: większość ludności z tych obszarów żyła wcześniej w zaborze pruskim. Po odzyskaniu niepodległości poziom analfabetyzmu w zaborze pruskim wynosił poniżej 5%, a w pozostałych ponad 30. No i nie tylko ludzie zza Buga zasiedlali ziemie odzyskane.
  • Odpowiedz
@stonemerk nie chcę Ci psuć retoryki, ale gdybym miał do wyboru urodzić się na zachodzie Polski lub na Podlasiu, to bym chciał się urodzić na zachodzie xd
Przecież tutaj ludzie jeszcze łazienek nie mają…
  • Odpowiedz
@TrexTeR na Podlasiu sam nie chciałbym się urodzić.
Byłem tam kiedyś w delegacji i gdy się pytaliśmy ludzi w którą stronę ,,centrum" to wskazywali nam delikatesy centrum
  • Odpowiedz
@Kapitalista777: Chyba zesrany ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wielkopolska albo Śląsk to poniemieckie ziemie odzyskane po wojnie do których przesiedlono chłopów? XDDDD

Typowy pisowski ćwierć-inteligent po 8 klasach podstawówki. We wsi pewnie uchodzi nawet za uczonego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TerazPolska123: Jeszcze tylko powiedz jak mocno te wyniki matur w mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim zawyżają Warszawa, Łódź, Kielce, Lublin itp. A potem porównaj je z wynikami prowincji głosującej na PiS to może upaść Ci narracja o uzdolnionej Polsce B i pisowskim elektoracie. W Lublinie, Kielcach czy Łodzi też nie głosuje się na PiS jakby co. No chyba, że miasta wojewódzkie uznajemy za Polskę B tylko ze względu na lokalizację to spoko
  • Odpowiedz
@stonemerk: Z drugiej strony, poniemieckie budynki jeszcze stoją a na wschodzie co było to już dawno się rozsypało i trzeba budować od nowa ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@K-S- tylko co ci ludzie zrobili z tymi zarobionymi pieniędzmi zamiast to poprawić, renowacje jakieś, remonty. Tu każdy co ma pcha by się lepiej żyło na swoim na nie w stuletniej kamienicy która nie spełnia żadnych obecnych norm
  • Odpowiedz
@stonemerk: Słuchaj tak poważnie, w okolicach poznania jak jeżdżę rowerem to takie zapuszczone domy zdarzają się rzadko. Mam wrażenie że najgorzej jest tam gdzie żyją byli pracownicy PGR.

Inna sprawa jest sporo gospodarstw rolnych gdzie zostali starsi ludzie, dzieciaki wyjechały do miasta i nie ma komu tego remontować.
  • Odpowiedz