Wpis z mikrobloga

#windykacja #pomocy #oszustwo #scam

Mirki mam problem. Dostałem 30 minut temu smsa.
"Informujemy o ryzyku dokonania nowego wpisu na listę dłużników. Pobierz raport o sobie na: https://bazawindykacyjna.pl/index.php Hasło: ..."
Troche sie obsrałem, wszedłem na to i przeczytałem na tej stronie że jeśli dostałem tego SMSa to mogę być w bazie dłużników więc zalogowalem sie tam haslem ktore mi przyslali i moim numerem telefonu i zamówiłem raport. Myślałem oczywiście że bezpłatnie a potem przyszla na email umowa sprzedaży usługi i raport, na którym oczywiście pisze, że nie figuruje w rejestrze BazaWindykacyjna.pl.
I teraz na tej stronie mam informacje że mam 24h na zaplacenie 240 zl a jak nie to normalna kwota to 1300zł.
Na stronie podany jest nr NIP niby ale jak wyszukuje go w google to jest to jakas spółka z o o zarejestrowana 13 marca 2024. https://rejestr.io/krs/1093703/work-select-logistyka
Co mam robić. To jest scam czy nie? Czy ta umowa jest wiążąca? Na końcu jest napisane:
Potwierdzono oświadczeniem woli zawarcia umowy przez Zamawiającego dnia 14.04.2024 15:26:39 za pośrednictwem Serwisu
BazaWindykacyjna.pl.
Adres IP urządzenia z którego korzystał Zamawiający podczas zawierania tej umowy to: ...
Please help
Pan_Whiskers - #windykacja #pomocy #oszustwo #scam

Mirki mam problem. Dostałem 30 mi...

źródło: win

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
BazaWindykacyjna.pl


@Pan_Whiskers: xD to nie jest żadna baza danych. BIK, BIG, KRD owszem.
Ogólnie ja bym to olał.
W normalnych serwisach płaci się za raport przed nie po wygenerowaniu.
Jak mówię ja bym olał, zgłosił typa do UODO bo skąd ma Twój nr? I zgłosił sms i stronę do CERT.
  • Odpowiedz
  • 0
@raul7788: A to odstąpienie od umowy napisać asekuracyjnie ? Czy ta umowa raczej nie powinna mieć żadnych podstaw prawnych ? Ta spółka jest niby zarejestrowana miesiąc temu xD Totalnie wygląda jak scam
  • Odpowiedz
@Pan_Whiskers: jak mówię, ja bym to olał. Póki co pozgłaszaj go.
Jak Ci przyjdzie jakieś wezwanie do zapłaty to będziemy dalej radzić.
Robiąc zgłoszenie do CERT dorzuć ten artykuł wyżej. Typ jest znany, nie pierwsza domena, z której próbuje wyłudzać hajs.
  • Odpowiedz
@Pan_Whiskers: jak odstapisz od umowy to nijako przyznajesz, że jakaś tam umowa została zawarta i to krok bliżej do "płacenia".
Możesz napisać coś w stylu, że nie została zawarta umowa bla bla. Sprawa została zgłoszona do odpowiednich organów bla bla.
Jak będą wezwania mailowe to bez reakcji. W razie czego to on będzie musiał udowodnić, że takowe wezwanie doszło.
  • Odpowiedz