Wpis z mikrobloga

Wybieram się do Wiednia, będą całe 2 dni zwiedzania, co trzeba koniecznie zobaczyć we Wiedniu, czego skosztować, gdzie smacznie acz niedrogo zjeść obiad? Co można pominąć? Jak najlepiej się poruszać po Wiedniu, czy warto kupić bilet miejski? Jakich rejonów unikać? Wszelkie podpowiedzi, porady, sugestie jak najbardziej wskazane, jadę autem więc wyprawa poza centrum także wchodzi w grę? Gdzie najlepiej kupić winiety (internet, na stacji benzynowej, u szwagra - żart) na przejazd przez Czechy i Austrię?
#podroze #austria #wieden #podrozujzwykopem #czechy
  • 13
  • Odpowiedz
@dzieju41:
1. Prater
2. Schönbrunn

Zjeść oczywiście sznycla. Jeśli chodzi o komunikacje to głównie chodziłem z buta, może ze dwa razy się przejechałem metrem. Fajnym przeżyciem jest rejs po Dunaju wieczorem, o zachodzie słońca.
  • Odpowiedz
@dzieju41 winiety kupujesz online na stronach operatorów, ogólnie miasto jak miasto gdzie się nie wybierzesz to coś fajnego znajdziesz a podstawowe parę zabytków to nawet ci google podpowie.
  • Odpowiedz
@dzieju41: Podczas dwudniowej wizyty w Wiedniu, aby wykorzystać czas jak najlepiej, warto skupić się na głównych atrakcjach i lokalnych smakach. Oto kilka sugestii:

### Co koniecznie zobaczyć:
1. Schönbrunn - pałac i ogrody, niegdyś letnia rezydencja Habsburgów.
2. Katedra św. Szczepana - serce miasta, z możliwością wejścia na wieżę dla widoku na miasto.
3. Belweder - piękny pałac z imponującymi kolekcjami sztuki, w tym słynnym obrazem Klimta "Pocałunek".
4. Hofburg -
  • Odpowiedz
  • 0
@Obruni: Ok, dzięki, winiety ogarnę online, wyjdzie jakaś stówka za winiety w Czechach i Austrii, zastanawiam się nad biletem dziennym lub 2 dniowym. Zobaczę na google co i jak z dojazdami, z hotelu metrem do centrum, 4 przejazdy, jeśli reszta na nogach to nie wiem czy brać kartę na przejazdy?
  • Odpowiedz
1. Prater

@thorgoth: w sumie dlaczego akurat Prater? to po prostu rozległy park z wesołym miasteczkiem, nie powiedziałbym żeby na dwudniowym wyjeździe to był żelazny punkt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Fajnie tam poczilować jak jest ciepło, ale imho przy tak ograniczonym czasie jak ma OP to strata czasu, bo tam nic szczególnie ciekawego nie ma.
  • Odpowiedz
@advert: to jest moje, bardzo subiektywne zdanie ;) dla mnie Prater dla Wiednia jest tym czym Tivoli dla Kopenhagi. Warto chociażby dla samego widoku miasta z diabelskiego młyna.
  • Odpowiedz
  • 0
@advert: Będę 4 dni ale mam 2 pełne dni od rana do wieczora na zwiedzanie, lubię sztukę ale zawsze trochę mi szkoda czasu na zwiedzanie. Przy pogodzie, ładny park zawsze warto zwiedzić ale będąc w Wiedniu chcę też zobaczyć jakiś gmach Filharmonii, Teatru, Sali koncertowej także.
  • Odpowiedz